Захворіло у світі
64,561,850
Померло у світі
1,493,925
Вилікувалось у світі
41,515,472
Захворіло в Україні
772,760
Померло в Україні
12,960
Вилікувалось в Україні
384,426
Суд у Польщі заборонив аборти, пов’язані з медичними показаннями через хворобу плода

Суд у Польщі заборонив аборти, пов’язані з медичними показаннями через хворобу плода

На вулиці Варшави тисячі жінок вийшли з протестами, відбулися сутички з поліцією

Суд у Польщі заборонив аборти, пов’язані з медичними показаннями через хворобу плода
фото DR

Конституційний суд Польщі визнав неконституційним положення закону 1993 року, яке дозволяло проводити аборти в разі серйозної і незворотної інвалідності плода або його невиліковного захворювання, повідомляє Polskie Radio.

За рішення проголосували 11 суддів Конституційного суду, ще двоє виступили проти, пише Associated Press. Суд задовольнив звернення більше 100 депутатів Сейму від чотирьох партій, в тому числі від правлячої консервативної партії «Право і справедливість».

Через кілька годин після того, як судді оголосили своє рішення, сотні людей вийшли на акцію протесту до Конституційного суду, на вулиці Варшави і влаштувалися в спонтанний марш протесту. Поліція приїхала охороняти будинок глави правлячої партії Ярослава Качинського, до якого попрямувала майже тисяча осіб. Ближче до півночі поліція застосувала сльозогінний газ, в сторону поліції полетіло каміння.

Затримано щонайменше 15 осіб.

У правлячій партії згодом заявили, що підготують новий закон для підтримки жінок.

У Польщі діє один з найсуворіших законів про аборти в Європі. Як пише BBC News, відмова переривати вагітність через невиліковну хворобу плода означає фактично повну заборону абортів в країні. До рішення суду 98% всіх легальних абортів у Польщі здійснювалися саме завдяки цьому положенню.

У 2019 року в Польщі провели близько однієї тисячі легальних абортів. За оцінкою правозахисників, щороку від 80 000  до 120 000  польських жінок їдуть зробити аборт в іншій країні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті