Захворіло у світі
63,894,184
Померло у світі
1,480,709
Вилікувалось у світі
41,051,676
Захворіло в Україні
758,264
Померло в Україні
12,717
Вилікувалось в Україні
369,054
США провели секретні навчання в Європі для оцінки готовності до війни

США провели секретні навчання в Європі для оцінки готовності до війни

У навчаннях взяли участь 4400 службовців з усіх родів військ

США провели секретні навчання в Європі для оцінки готовності до війни
фото Shutterstock

Європейське командування Збройних сил США (EUCOM, що базується в німецькому Штутгарті) в п'ятницю, 23 жовтня, завершило секретні навчання, що проводяться для оцінки мобілізаційної готовності військ НАТО на випадок війни. Про це повідомляє газета Міноборони США Stars and Stripes, на яку посилається РБК.

У навчаннях Austere Challenge 2021 взяли участь близько 4400 військовослужбовців з США і країн НАТО. За словами директора з навчань і оцінки EUCOM генерал-майора Джона Бойда, вчення тривали тиждень. Їх деталі засекречені, але відомо, що відпрацьовувалися взаємодії всіх родів військ – авіації, флоту, наземних, космічних військ, кіберпідрозділи.

Для них була змодельована ситуація початку повномасштабного збройного конфлікту в Європі. Оцінювалася реакція різних військових підрозділів союзників по НАТО на початок війни. За словами Бойда, навчання «мали великі цілі», на них вирішувалося «безліч проблем».

EUCOM проводить Austere Challenge з 90-х років минулого століття. До 2015 року їх інтенсивність знижувалася через відсутність потенційного противника в Європі, однак п'ять років тому європейське командування армії США переглянуло свою стратегію і масштаб навчань виріс.

Як розповів Бойд, в 2020 році проведення навчань ускладнювалося пандемією коронавірусу, через що військові ресурси були розосереджені.

Нагадаємо, Швеція різко нарощує витрати на оборону через загрозу з боку Росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті