Захворіло у світі
63,894,184
Померло у світі
1,480,709
Вилікувалось у світі
41,051,676
Захворіло в Україні
758,264
Померло в Україні
12,717
Вилікувалось в Україні
369,054
Хіміки МГУ знайшли в водах Камчатки сліди ракетного палива

Хіміки МГУ знайшли в водах Камчатки сліди ракетного палива

Ці речовини з'являються техногенним шляхом і «не можуть в природі знаходитися взагалі ніяк»

Хіміки МГУ знайшли в водах Камчатки сліди ракетного палива
фото DR

Лабораторія хімічного факультету московського МГУ виявила у воді бухти Велика Лагерна сліди ракетного палива. Про це еколог Георгій Каваносян розповів в інтерв'ю для YouTube-каналу «Редакція», передає Forbes.

«Ми знайшли в одній з проб – тих, які ви привезли і передали мені, – продукти розпаду ракетного палива», – зазначив Каваносян. Він підкреслив, що два продукти розпаду були знайдені двома різними методами, тому можна зробити «практично стовідсотковe заяву»: вихідною речовиною, яка перебувала у воді, був саме гептил – компонент палива. Виявлені хіміками речовини з'являються техногенним шляхом і «не можуть в природі знаходитися взагалі ніяк», підкреслив Каваносян.

«Редакція» також опублікувала офіційний висновок лабораторії МДУ. У ньому підкреслюється, що припущення про наявність у воді гептилу «цілком переконливі», але для «однозначного підтвердження» потрібно більш детальне вивчення проб води та грунту.

Забруднення води на Камчатці привернуло увагу через скарги серферів і повідомлення про загибель тварин. Перевірка в районі Халактирского пляжу виявила перевищення по нафтопродуктах і по фенолу. Надалі перевищення по шкідливих речовинах були виявлені і в інших водоймах регіону.

Слідчий комітет РФ 23 жовтня назвав «природне забруднення» пріоритетною версією того, що сталося на Камчатці – підтвердження іншим версіям слідчі знайти не змогли.

Глава російського Мінприроди Дмитро Кобилкін також заявив, що причиною загибелі морських тварин на Камчатці стала токсичність водоростей. При цьому влада, за його словами, поки що не розуміє, що могло спровокувати таку реакцію рослинності. Підвищена токсичність водоростей може бути пов'язана, наприклад, з надходженням в море неочищених промислових, сільськогосподарських і побутових стічних вод, зазначила в колонці для Forbes координатор проектів з питань клімату та енергетики Greenpeace Росія Олена Сакірко.

Нагадаємо, місцеві жителі виявили на Камчатці сильне забруднення моря нафтопродуктами, загинули тисячі тварин, яких викинуло на берег. За знімками з космосу видно, що забруднення води, яка внаслідок цього змінила колір, простяглося на 40 км узбережжя.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті