Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Пік попиту на газ в США настане раніше, ніж очікувалось – Bloomberg

Пік попиту на газ в США настане раніше, ніж очікувалось – Bloomberg

Аналітики вважають, що епоха впевненого зростання ринку природного газу в США добігає кінця, на арену виходять ВДЕ

Пік попиту на газ в США настане раніше, ніж очікувалось – Bloomberg
фото www.flickr.com/photos/bseegov/35440893341

Одна з найбільших комунальних підприємств США Southern Co зробила ставку на $8 млрд на те, що природний газ буде домінувати в американській електроенергетиці, як вугілля раніше, пише Bloomberg.

Агентство повідомляє, що бум гідророзриву в Америці зробив паливо «надмірним і дешевим», що прискорило швидке скорочення вугілля, в той час, як енергія вітру і сонця була більш витратною і менш надійною. Для такого гіганта, як Southern, газопроводи та сховища, природно, були ключем до надійного та прибуткового майбутнього, задовольняючи попит, який, за планами, мав продовжувати рости.

Тепер, як повідомляє Bloomberg, ці масштабні горизонти викликають глибокий сумнів. Фактично, є ознаки того, що енергетичний сектор США наближається до піка споживання газу, а попит на нього перевищить запланований на десятиліття термін.

«Епоха впевненого зростання ринку природного газу в США, ймовірно, підходить до кінця, – сказав Девін Макдермотт, аналітик Morgan Stanley. – Це не означає, що ринок розвалиться. Це не означає, що попит на газ падає в прірву. Це означає, що нам потрібно менше нових поставок в майбутньому».

Як відомо, низка штатів, до числа яких входять Каліфорнія та Нью-Йорк, вже зобов’язались стати вуглецево-нейтральними 2050 року або раніше. І це тільки початок, наголошує Bloomberg. Решта встановили обов'язкові цілі нижче 100% або добровільні цілі. В цілому більша частина штатів США встановили цілі в галузі відновлюваних джерел енергії (ВДЕ), які відштовхнуть комунальні підприємства від газу.

На місцевому рівні понад 30 міст ввели мораторій на підключення газу до нового будівництва на підтримку повністю електричних будівель.

Згідно з прогнозами Макдермотта й аналітика Morgan Stanley Стівена Берда, ВДЕ можуть стати джерелом енергії №1 в американській мережі вже у 2028 році.

Макдермотт очікує, що загальний ріст попиту на газ в США сповільниться до 1-2% на рік до 2030 року. Загальний попит може стабілізуватися або трохи впасти, якщо демократи переможуть в листопаді, що є різким зрушенням після декількох років рекордного зростання, припускає аналітик.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті