Захворіло у світі
63,254,854
Померло у світі
1,468,322
Вилікувалось у світі
40,544,343
Захворіло в Україні
745,123
Померло в Україні
12,548
Вилікувалось в Україні
355,172
Найбільше в світі потенційне IPO опинилось під загрозою зриву

Найбільше в світі потенційне IPO опинилось під загрозою зриву

США взялись за вивчення способів перешкодити IPO, удару по планах Ant Group можуть завдати також і президентські вибори у США

Найбільше в світі потенційне IPO опинилось під загрозою зриву
фото DR

Адміністрація Дональда Трампа кинула тінь на подвійний лістинг в Гонконзі та Шанхаї китайської Ant Group мільярдера Джека Ма.

Як повідомляє Bloomberg, лістинг під час якого компанія розраховує залучити щонайменше $35 млрд запланований на кінець жовтня. Однак американські чиновники взялись за ретельне вивчення обмежень для Ant, а також для його конкурента Tencent Holdings через побоювання, що їх платформи цифрових платежів загрожують національній безпеці США. Будь-які кроки проти технологічних гігантів ризикують привести Китай в лють і затримати IPO, наголошує агентство.

Суперечки про те, яким чином та чи слід обмежувати Ant, в останні тижні посилилися серед високопоставлених офіційних осіб США, хоча остаточне рішення не є неминучим, кажуть джерела, знайомі з цим питанням.

Хоча втручання адміністрації Трампа зосереджено на Ant, кроки щодо заборони або обмеження китайських платіжних сервісів можуть мати більш широкі наслідки. Деякі міжнародні компанії, такі як Visa або Mastercard, які тісно співпрацюють з китайськими платіжними гігантами, можуть побачити, що їх стратегії постраждають або зірвуться, якщо уряд Китаю вирішить помститись, змінивши свою стратегію щодо відкриття свого фінансового сектору.

Агентство додає, що США можуть вплинути на заплановане IPO навіть без прямого втручання. Як відомо, Ant все ще чекає схвалення лістингу на Гонконзькій фондовій біржі. Чим довше триває цей процес, тим більша ймовірність того, що IPO співпаде з президентськими виборами, повними розбіжностей, які можуть викликати тривалий період невизначеності. Це може зробити інвесторів уразливими для підвищення волатильності ринку, пояснює агентство.

Нагадаємо: про плани Ant вийти на IPO стало відомо влітку.

Пізніше Держдеп США запропонував адміністрації Трампа додати Ant Group в торговий чорний список до того, як компанія встигне дебютувати на біржі.

Днями засновник Alibaba Джек Ма анонсував, що гігантський подвійний лістинг китайського фінтех-гіганта Ant стане найбільшим у світі та перевершить показник попереднього рекордсмена Saudi Aramco.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті