Захворіло у світі
63,254,854
Померло у світі
1,468,322
Вилікувалось у світі
40,544,343
Захворіло в Україні
745,123
Померло в Україні
12,548
Вилікувалось в Україні
355,172
Bayer купує американського виробника генної терапії AskBio за $4 млрд

Bayer купує американського виробника генної терапії AskBio за $4 млрд

Після закриття угоди AskBio продовжить роботу як незалежна компанія

Bayer купує американського виробника генної терапії AskBio за $4 млрд
фото www.flickr.com/photos/60862134@N03/9413468976

Bayer досягла угоди щодо придбання американської біотехнологічної компанії Asklepios BioPharmaceutical Inc. (AskBio) приблизно за $4 млрд.

Як повідомляє Bloomberg, завдяки угоді корпорація зможе посилити свій фармацевтичний підрозділ експериментальними генними методами лікування до закінчення терміну дії патентів на деякі ключові препарати.

Німецький гігант виплатить $2 млрд одразу і ще $2 млрд у вигляді потенційно важливих грошових виплат компанії AskBio, яка розробляє генні методи лікування таких захворювань, як хвороба Паркінсона і застійна серцева недостатність.

Bayer взялась за розширення своєї діяльності в області передової генної та клітинної терапії, оскільки її колись успішні продукти застарівають, а діяльність компанії сповільнюється через вплив пандемії на сільське господарство.

У заяві Bayer зазначається, що вона створює спеціальний підрозділ по клітинній і генній терапії, що об'єднує дослідження, проведені іншими організаціями, включаючи BlueRock Therapeutics, яку компанія повністю купила в 2019 році.

На думку аналітиків Morgan Stanley на чолі з Джеймсом Куіглі, заплановане поглинання для Bayer є «позитивним кроком в зміцненні довгострокового фармацевтичного виробництва».

У минулому році AskBio залучила $225 млн від TPG Capital і Vida Ventures, які придбали міноритарні пакети акцій компанії. Це був перший збір коштів для компанії, оскільки до того виробничий бізнес оплачував розробку терапії.

Bayer очікує, що угода буде закрита в кінці цього року, і сказав, що AskBio продовжить працювати як незалежна компанія.

Це придбання стане найбільшим для компанії Bayer в галузі охорони здоров'я за більш ніж півстоліття і найбільшою купівлею з моменту поглинання сільськогосподарського гіганта Monsanto за $63 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті