Захворіло у світі
65,926,118
Померло у світі
1,519,576
Вилікувалось у світі
42,398,729
Захворіло в Україні
801,716
Померло в Україні
13,421
Вилікувалось в Україні
412,533
Вчені дослідили, що забруднене повітря впливає на психіку людей

Вчені дослідили, що забруднене повітря впливає на психіку людей

Забруднене повітря впливає не тільки на поганий настрій і депресію, а й на зростання самогубств

Вчені дослідили, що забруднене повітря впливає на психіку людей
фото Shutterstock

Британські вчені дослідили, що навіть невелике збільшення кількості шкідливих речовин у повітрі впливає на зростання депресії і тривоги у людей. Вчені виявили, що підвищення рівня оксиду азоту в повітрі (через вихлопні гази), збільшує ризик психічних розладів на 39%, вказує нове дослідження, яке було опубліковано в журналі Social Psychiatry and Psychiatric Epidemiology, передає Популярная механика.

Вчені також виявили, що люди, які живуть в містах з вищим рівнем забруднення, вдвічі частіше мають психологічні проблеми, ніж ті, хто живе в найменш забруднених районах. Дослідники відзначають, що для психічного здоров'я важливі й інші фактори, такі як генетика і щасливе дитинство, але на відміну від них, проблему із забрудненим повітрям можна вирішити.

У дослідженні взяли участь понад 1000 дорослих жителів південно-східного Лондона. Вчені проводили дослідження протягом п'яти років. Автори також зазначають, що результати цієї роботи актуальні для міст і селищ по всьому світу. На даний момент у Великобританії майже кожен міський район має рівень забруднення вище допустимих норм ВООЗ, а в усьому світі 90% людей дихають брудним повітрям.

Доктор Іен Мадуей, один з авторів роботи, сказав, що рівень психічних розладів, як відомо, вищий у містах, оскільки там менше зелених насаджень і існує більше соціальних проблем.

Дослідження загострює увагу на вплив забрудненого повітря на мозок. Вченим давно відомо, що погане повітря позначається на серці та легенях, але було проведено дуже мало робіт, які вивчали негативні наслідки забрудненого повітря на мозок.

Нові дослідження пов'язали забруднене повітря зі збільшенням кількості самогубств і показали, що в забруднених районах збільшується ризик психічних розладів. Попередні роботи також показали, що забруднення повітря викликає зниження інтелекту і пов'язане з деменцією.

Нагадаємо, європейські дослідники опублікували доповідь, в якій ідеться про те, що забруднення повітря обходиться Європі в 166 млрд євро на рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті