Захворіло у світі
177,419,783
Померло у світі
3,838,670
Вилікувалось у світі
161,868,524
Захворіло в Україні
2,226,037
Померло в Україні
51,847
Вилікувалось в Україні
2,140,978
Чіпмейкер AMD купує свого конкурента Xilinx за $35 млрд

Чіпмейкер AMD купує свого конкурента Xilinx за $35 млрд

В результаті угоди буде створено компанію вартістю $135 млрд

Чіпмейкер AMD купує свого конкурента Xilinx за $35 млрд
фото Shutterstock

Американський чипмейкер Advanced Micro Devices Inc (AMD) купує конкуруючу Xilinx Inc за $35 млрд в рамках угоди, яка буде повністю оплачена акціями AMD.

У результаті операції буде створено компанію вартістю близько $135 млрд, вказано в прес-релізі AMD, на який посилається Інтерфакс.

«Купівля Xilinx дозволить AMD істотно розширити портфель продукції, а також клієнтську базу на ряді зростаючих ринків, де Xilinx є визнаним лідером», – відзначають в AMD.

За умовами угоди, акціонери Xilinx отримають за кожен папір компанії по 1,7234 акції AMD, що оцінює акцію Xilinx приблизно в $143. Після закриття угоди акціонерам Xilinx буде належати близько 26% акцій об'єднаної компанії.

AMD розраховує, що угода підпаде під умови реорганізації, неоподатковуваної відповідно до законодавства США, вказано в прес-релізі.

Придбання Xilinx, як очікується, дозволить AMD добитися економії на витратах в розмірі $300 млн протягом 18 місяців після закриття угоди.

Ради директорів AMD і Xilinx підтримали угоду, і для її завершення необхідне схвалення акціонерів обох компаній, а також регулюючих органів. Сторони сподіваються, що зможуть закрити її до кінця 2021 року.

Угода AMD і Xilinx є однією з найбільших в сфері напівпровідникових компонентів, де останнім часом відзначається швидка консолідація. Капіталізація AMD становить $96 млрд. З початку 2020 року вона має збільшилася на 79% завдяки зростанню попиту на ПК, ігрові консолі та інші пристрої, в яких використовуються чіпи AMD, на тлі кризи, викликаної пандемією коронавірусу. Ринкова вартість Xilinx становить близько $29 млрд, акції компанії подорожчали на 17% в цьому році.

Акції AMD втрачають в ціні 4,4% в ході попередніх торгів у вівторок, Xilinx – додають 10%.

Напівпровідникові компоненти компанії Xilinx використовуються в бездротових мережах зв'язку, дата-центрах, а також різних галузях промисловості, включаючи автомобілебудування і авіабудування. Зростання вартості акцій компаній стримується обмеженнями, які вводить влада США для поставок американських технологій у Китай. На частку китайської технологічної компанії Huawei, за оцінками експертів, припадає від 6% до 8% виручки Xilinx.

Нагадаємо, кількість угод зі злиття та поглинання в ІІІ кварталі стала найбільшою за 30 років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті