На ЧАЕС радіоактивні фрагменти приберуть за допомогою корейської технології
Радіоактивне забруднення приберуть з бетону, металу та сталі

На Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС) приберуть і дезактивують частину радіоактивно забруднених матеріалів за технологією Корейського інституту досліджень атомної енергії (KAERI), з яким напередодні було підписано угоду. Про це повідомляєДержавне агентство з управління зоною відчуження.
Фахівці до кінця 2021 року шляхом пінної дезактивації приберуть фрагменти конструкцій з бетону і металу, а також металеві пластини з нержавіючої та углеродистої сталі, які мають радіоактивне забруднення.
За словами заступника директора технічного відділу з поводження з радіоактивними відходами Олександра Скомарохова, для технології KAERI і корейських фахівців ЧАЕС буде лабораторним полігоном.
У разі успіху Україна отримає додаткову технологію дезактивації радіоактивних матеріалів з правом її використання на промисловому майданчику станції.
Він додав, що технологію KAERI в реальних умовах тестуватимуть вперше.
Раніше повідомлялося, що ЧАЕС почала «гарячі випробування» нового сховища ядерного палива.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].