Захворіло у світі
65,277,100
Померло у світі
1,507,323
Вилікувалось у світі
41,988,598
Захворіло в Україні
787,891
Померло в Україні
13,195
Вилікувалось в Україні
397,809
У тих, хто переніс коронавірус без симптомів, швидше зникають антитіла – дослідження

У тих, хто переніс коронавірус без симптомів, швидше зникають антитіла – дослідження

Особливо швидко вони зникають в людей похилого віку

У тих, хто переніс коронавірус без симптомів, швидше зникають антитіла – дослідження
фото Ian Langsdon-EPA

Вчені з Великобританії провели масове тестування на антитіла до коронавірусу серед жителів країни. Його результати показали, що з часом кількість людей з антитілами скорочується, а значить, стійкість організму до COVID-19 у перехворілих людей з часом знижується. Результати дослідження опубліковані на сайті Імперського коледжу Лондона, пише Forbes.

У дослідженні, яке отримало назву REACT (Real Time Assessment of Community Transmission), взяли участь 365 000 добровольців різного віку. Як зазначає Financial Times, це одне з найбільших подібних досліджень на сьогодні.

З 20 червня по 28 вересня 2020 року добровольці тричі проводили у себе вдома експрес-тестування на антитіла до коронавірусу за пробами крові з пальця. В результаті вчені побачили, що частка людей з антитілами за цей час знизилася на чверть, з 6% в червні до 4,4% у вересні.

Дослідники відзначають, що зниження співпало з різким падінням темпів поширення вірусу через карантинні заходи в країні.

Результати також показали, що люди, які хворіли на коронавірус безсимптомно, втрачали антитіла швидше, ніж ті, у кого були симптоми. У людей старшого віку кількість антитіл також скорочувалася швидше, ніж у молодих. Найменше зниження на 14,9% було у людей у віці від 18 до 24 років, а найбільше зниження в 29% – у людей у віці 75 років і старше.

Втім, вчені поки що не можуть з упевненістю сказати, що зниження кількості антитіл пов'язане з більшим ризиком зараження вірусом. «Це дуже велике дослідження показало, що частка людей з антитілами з часом знижується. Але ми ще не знаємо, чи наразить це людей на ризик повторного зараження вірусом», – зазначила одна з авторів дослідження Хелен Уорд.

Керівник дослідження Пол Елліотт також заявив, що позитивний результат тесту на антитіла не означає, що людина несприйнятливий до COVID-19. Такі люди, за його словами, все одно повинні слідувати діям з протидії поширенню вірусу: дотримуватися соціального дистанціювання, здавати мазок і носити маску.

Раніше ставку на природний ріст кількості людей з антитілами після перенесеної хвороби в боротьбі з коронавірусом розкритикувала група з 80 лікарів і дослідників. У колективному листі, опублікованому авторитетним медичним журналом The Lancet, вони назвали розрахунок на колективний імунітет небезпечною помилкою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті