У тих, хто переніс коронавірус без симптомів, швидше зникають антитіла – дослідження
Особливо швидко вони зникають в людей похилого віку

Вчені з Великобританії провели масове тестування на антитіла до коронавірусу серед жителів країни. Його результати показали, що з часом кількість людей з антитілами скорочується, а значить, стійкість організму до COVID-19 у перехворілих людей з часом знижується. Результати дослідження опубліковані на сайті Імперського коледжу Лондона, пише Forbes.
У дослідженні, яке отримало назву REACT (Real Time Assessment of Community Transmission), взяли участь 365 000 добровольців різного віку. Як зазначає Financial Times, це одне з найбільших подібних досліджень на сьогодні.
З 20 червня по 28 вересня 2020 року добровольці тричі проводили у себе вдома експрес-тестування на антитіла до коронавірусу за пробами крові з пальця. В результаті вчені побачили, що частка людей з антитілами за цей час знизилася на чверть, з 6% в червні до 4,4% у вересні.
Дослідники відзначають, що зниження співпало з різким падінням темпів поширення вірусу через карантинні заходи в країні.
Результати також показали, що люди, які хворіли на коронавірус безсимптомно, втрачали антитіла швидше, ніж ті, у кого були симптоми. У людей старшого віку кількість антитіл також скорочувалася швидше, ніж у молодих. Найменше зниження на 14,9% було у людей у віці від 18 до 24 років, а найбільше зниження в 29% – у людей у віці 75 років і старше.
Втім, вчені поки що не можуть з упевненістю сказати, що зниження кількості антитіл пов'язане з більшим ризиком зараження вірусом. «Це дуже велике дослідження показало, що частка людей з антитілами з часом знижується. Але ми ще не знаємо, чи наразить це людей на ризик повторного зараження вірусом», – зазначила одна з авторів дослідження Хелен Уорд.
Керівник дослідження Пол Елліотт також заявив, що позитивний результат тесту на антитіла не означає, що людина несприйнятливий до COVID-19. Такі люди, за його словами, все одно повинні слідувати діям з протидії поширенню вірусу: дотримуватися соціального дистанціювання, здавати мазок і носити маску.
Раніше ставку на природний ріст кількості людей з антитілами після перенесеної хвороби в боротьбі з коронавірусом розкритикувала група з 80 лікарів і дослідників. У колективному листі, опублікованому авторитетним медичним журналом The Lancet, вони назвали розрахунок на колективний імунітет небезпечною помилкою.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].