Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Робота антикорупційних норм буде відновлена – ОП

Робота антикорупційних норм буде відновлена – ОП

Зеленський використає право законодавчої ініціативи, щоб скасувати рішення Конституційного суду

Робота антикорупційних норм буде відновлена – ОП
Президент України Володимир Зеленський
Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський використає своє право на законодавчу ініціативу, щоб відновити роботу системи електронного декларування та невідворотність відповідальності за умисне порушення цих правил. Про це заявили в Офісі президента України.

«Українські чиновники і депутати продовжать декларувати своє майно і доходи, а антикорупційні органи матимуть необхідні повноваження для їх перевірки та притягнення порушників до відповідальності. Закон в Україні – один для всіх. Навіть для тих політичних сил і діячів, яким хочеться підірвати систему електронного декларування», – йдеться в заяві на сайті ОП у зв'язку з рішенням Конституційного суду про систему декларування доходів і майна чиновників і депутатів.

В ОП зазначили, що Україна створила систему електронного декларування та контролю статків посадових осіб і депутатів, і елементами цієї системи є не тільки обов'язок визначених законом осіб декларувати майно та доходи, але і відповідальність за недостовірне декларування, а також контрольні повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції.

«Досі ця система працювала ефективно, нарешті показавши українському народові, чим насправді володіють політики, і дозволивши залучити до відповідальності порушників антикорупційного законодавства. Це істотно вплинуло на формування в країні нових принципів політики і практики державного управління. Вважаємо це фундаментальним надбанням держави», – наголошується в повідомленні.

«На жаль, в Україні все ще є «бізнесмени від політики», які не можуть стерпіти, що спосіб їхнього життя, майно і доходи повинні бути під контролем, а значить – чесними. Але, незважаючи на протидію, відповідні інструменти в законодавстві України будуть збережені або, в крайньому випадку, відновлені. Жодного відступу в антикорупційній роботі не допускаємо навіть гіпотетично», – заявили в ОП.

В Офісі президента очікують публікації повного тексту рішення Конституційного суду в цій справі.

«Усвідомлюємо, що рішення Конституційного суду остаточні і не підлягають оскарженню. Але остаточним і таким, що не підлягає оскарженню є також і прагнення України до повноцінного приєднання до європейських та євроатлантичних структур. Невід'ємною частиною цього прагнення є обов'язок подолати корупцію в Україні, зробивши національну політику чистою», – заявили в ОП.

Як повідомлялося, 27 жовтня Конституційний суд України прийняв рішення за конституційним поданням депутатів щодо відповідності Основному закону низки положень антикорупційного законодавства та визнав неконституційними окремі його положення.

Рішення КС означає скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку та моніторинг способу життя, скасування незаконного збагачення і конфіскації активів, набутих корупційним шляхом, скасування недостовірного декларування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті