Захворіло у світі
63,254,854
Померло у світі
1,468,322
Вилікувалось у світі
40,544,343
Захворіло в Україні
745,123
Померло в Україні
12,548
Вилікувалось в Україні
355,172
Apple розробляє власну пошукову систему, майбутнього конкурента Google – FT

Apple розробляє власну пошукову систему, майбутнього конкурента Google – FT

Створення альтернативного пошуковика може зайняти кілька років

Apple розробляє власну пошукову систему, майбутнього конкурента Google – FT
фото Shutterstock

Apple нарощує зусилля щодо створення свого власного пошукового сервісу на тлі побоювань з приводу співпраці з Google через антимонопольну справу США, пише Financial Times, на яку посилається Інтерфакс.

Минулого тижня Мін'юст США подав позов проти Google, дочірньої компанії Alphabet. У ньому в якості прикладу неконкурентних практик наведено угоду, завдяки якій Google є пошуковою системою за умовчанням на пристроях Apple.

Остання версія операційної системи Apple iOS 14 дозволяє шукати інформацію в інтернеті в обхід Google. Apple зазвичай тримає в таємниці свої плани, однак нова функція свідчить про те, що компанія працює над створенням альтернативної Google пошукової системи, відзначає FT.

На тлі антимонопольної справи щодо Google Мін'юст США може вимагати розірвання ексклюзивної угоди Apple і Google, вважають юристи. За оцінками влади США, Google платить $8-12 млрд на рік, або 15-20% прибутку Apple, за збереження своїх позицій на пристроях компанії.

У 2018 році Apple найняла на роботу Джона Джаннандреа, який раніше керував пошуковим напрямом Google. В Apple Джаннандреа займається розвитком технологій штучного інтелекту.

На думку Білла Куграна з Sequoia Capital, який раніше обіймав посаду віце-президента Google з розробок, у Apple є кваліфіковані співробітники, які можуть створити новий пошуковик.

Згідно з оголошенням про вакансії розробників пошукових систем в Apple, нові співробітники будуть займатися «розробкою і реалізацією архітектури інноваційної пошукової технології» компанії.

Експерти також відзначають зростання активності пошукового робота Applebot, який використовується для створення баз даних пошукових систем.

Створення альтернативи пошуковику Google може зайняти кілька років, однак Apple може дозволити собі довгострокові інвестиції, враховуючи, що прибуток компанії в цьому році може перевищити $55 млрд, а грошові резерви – $81 млрд, пише FT.

Однак деякі аналітики сумніваються в перспективах нового пошуковика. Професор бізнес-школи Колумбійського університету Ден Ван вважає, що Apple буде «вкрай складно» наздогнати Google.

«Google щохвилини обробляє сотні мільйонів пошукових запитів від користувачів з усього світу, що є величезною перевагою, коли справа стосується даних», – сказав він.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті