Супутникові знімки показують будівельні роботи на іранському ядерному об’єкті

Супутникові знімки показують будівельні роботи на іранському ядерному об’єкті

В МАГАТЕ розповіли, що це «підземний завод по збірці вдосконалених центрифуг»

Супутникові знімки показують будівельні роботи на іранському ядерному об’єкті
фото www.flickr.com/photos/nomorefluffybunny/5435261569/

На ядерному об'єкті Натанз в Ірані ведуться будівельні роботи. Про це свідчать супутникові знімки, опубліковані компанією Planet Labs з Сан-Франциско, передає CNBC. Будівництво відбувається на тлі нових санкцій, введених США проти країни, і розпаду ядерної угоди 2015 року.

На світлинах зображена дорога, яка будується з серпня на південь від міста Натанз, в центральній західній провінції Ірану Ісфахан, до збагачувальної фабрики. Аналітики, вважають, що на знімках також зображені земляні роботи і створення потенційного тунелю через навколишні гори.

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) підтвердило, що Іран будує «підземний завод по збірці вдосконалених центрифуг». Агентство також повідомило, що інспектори МАГАТЕ знали про будівництво і що Іран раніше інформував їх про це, що дозволяє припустити, що це не порушує параметри угоди 2015 року.

Нагадаємо: у липні цього року на об'єкті зі збагачення урану в Натанзі, велика частина якого знаходиться під землею, сталася пожежа. Іранські офіційні особи стверджують, що пожежа була диверсійною атакою, і, за їхніми словами, вона завдала досить шкоди, щоб уповільнити розробку сучасних центрифуг для збагачення урану. У серпні директор агентства з атомної енергії Ірану оголосив, що наземна частина об'єкта буде відновлена.

Тегеран стверджує, що його ядерна розробка ведеться виключно в мирних цілях, в той час, як адміністрація Трампа і деякі з її союзників, включаючи Ізраїль, вже давно звинувачують країну в розробці ядерної бомби.

Як повідомлялось, адміністрація президента Трампа вийшла з іранської ядерної угоди в 2018 році, знову ввівши масштабні санкції проти Тегерана, які допомогли підірвати його економіку. Іран відповів поступовим порушенням меж угоди, включаючи перевищення узгодженого ліміту на свої запаси збагаченого урану, у відповідь на дії США.

Напруженість між країнами різко зросла після серії диверсійних атак у водах Перської затоки торік, в яких Вашингтон звинувачує іранських бойовиків, і після того, як США вбили високопоставленого іранського командувача Касема Сулеймані в січні цього року.

Телеканал зазначає, що відносини ще можуть покращитися після майбутніх президентських виборів в США, в залежності від того, хто займе Білий дім.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті