НАЗК закриває реєстр електронних декларацій

НАЗК закриває реєстр електронних декларацій

Агентство виконує рішення Конституційного суду, чим «повністю скасовує всі механізми запобігання корупції, які були вибудувані за роки незалежності», наголосили в НАЗК

НАЗК закриває реєстр електронних декларацій
фото www.facebook.com/NAZKgov

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) о 18 годині 28 жовтня закриває реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. Про це в коментарі Українські правді повідомив голова НАЗК Олександр Новіков.

«Конституційний суд визнав 27 числа – і сьогодні рішення опубліковане – неконституційним доступ громадян до інформації про доходи, видатки і майно як себе, так і всіх осіб, які отримують зарплату за рахунок податків України. Не буде реєстру декларацій (з 18-ї години на сайті – ред.), – пояснив він.

«Рішення Конституційного суду повертає Україну не в 2013 рік, а в 1991, коли взагалі в принципі не існувало ніякого антикорупційного законодавства. Воно повністю скасовує всі механізми запобігання корупції, які були вибудувані за роки незалежності», – наголосив глава НАЗК

Реєстр не працюватиме до тих пір, поки Верховна Рада не ухвалить новий закон, яким надасть НАЗК можливість відкривати таку інформацію.

Конституційний суд України визнав неконституційним відкритий доступ до декларацій в Єдиному державному реєстрі.

«Системно-функціональний аналіз повноважень і прав Національного агентства з питань запобігання корупції дає підстави стверджувати про наділення його контрольними функціями, мають пряме і безпосередній вплив на судову гілку влади, зокрема на суддів системи судоустрою та суддів Конституційного Суду України при виконанні (здійсненні) функції правосуддя або конституційного контролю», – вказано у тесті рішення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті