Німеччина вводить «м’який» карантин з 2 листопада

Німеччина вводить «м’який» карантин з 2 листопада

На місяць у ФРН закриються всі підприємства дозвілля, ресторани, кафе і більшість підприємств сфери обслуговування, школи працюватимуть

Німеччина вводить «м’який» карантин з 2 листопада
фото www.flickr.com/photos/anberlin/49749334332

У Німеччині з 2 листопада і до кінця місяця вводяться нові обмежувальні заходи в цілях боротьби зі стрімким поширенням COVID-19.

Як повідомляє DW, канцлер ФРН Ангела Меркель мотивувала необхідність нових заходів тим, що в останні 10 днів подвоїлася кількість пацієнтів у відділеннях інтенсивної терапії німецьких клінік, за 9 днів подвоїлася кількість пацієнтів, які підключені до апаратів ШВЛ. Щоб не допустити перевантаження системи охорони здоров'я в доступному для огляду майбутньому, необхідно діяти без зволікання, сказала вона.

Громадянам пропонується обмежити соціальні контакти за межами власного домогосподарства «до абсолютного мінімуму». Зустрічі в громадському просторі дозволені представникам не більше двох домогосподарств – не більше 10 осіб. Будь-які зустрічі і свята на вулиці, в квартирах і інших приватних приміщеннях за участю більше двох домогосподарств «з урахуванням серйозної ситуації в країні неприйнятні», йдеться в документі. Порушників каратимуть.

Закриваються: театри, кіно, концертні зали, виставкові комплекси, казино, парки розваг, фітнес-клуби і непрофесійні спортклуби, басейни. При цьому на індивідуальні заняття спортом на відкритому повітрі обмеження не поширюються.

Закриються також підприємства сфери обслуговування, такі як косметичні, тату і масажні салони. У листопаді також будуть закриті ресторани і кафе за винятком тих, які продають їжу на винос.

Продовжать працювати фізіотерапевтичні кабінети і перукарні. Це стосується також і підприємств оптової і роздрібної торгівлі. Нове правило: в магазинах обмежується одночасне число відвідувачів з розрахунку одна людина на 10 квадратних метрів торговельної площі. Школи і дитячі сади продовжать працювати в звичайному режимі.

Обмеження торкнуться і професійного спорту. Будь-які матчі, в тому числі і в бундеслізі, будуть проходити без глядачів.

Правила можуть бути відкориговані через два тижні.

Більше про коронавірус в Європі читайте в матеріалі Mind «Друга хвиля» – велика, але м’яка: 4 особливості COVID-19 в Європі».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті