Захворіло у світі
63,894,184
Померло у світі
1,480,709
Вилікувалось у світі
41,051,676
Захворіло в Україні
758,264
Померло в Україні
12,717
Вилікувалось в Україні
369,054
Лукашенко наказав створювати озброєні «народні дружини» за участі колишніх військових

Лукашенко наказав створювати озброєні «народні дружини» за участі колишніх військових

Він відправив у відставку міністра МВС, проти якого в багатьох країнах ЄС введено санкції

Лукашенко наказав створювати озброєні «народні дружини» за участі колишніх військових
фото DR

Білоруський президент Олександр Лукашенко наказав в п'ятницю активніше створювати народні дружини, залучаючи в них колишніх військових і забезпечуючи зброєю, для того щоб підтримати «порядок в країні» на тлі громадянських протестів, які тривають по всій Білорусі вже три місяці.

«Чому не залучити нам, аж до озброєння, в ці летючі загони колишніх військовослужбовців? Вони можуть нам здорово допомогти», – сказав Лукашенко, якого процитувало державне агентство БелТА.

Крім того, Лукашенко в четвер відправив у відставку міністра внутрішніх справ Юрія Караєва, чиє ім'я опоненти влади пов'язують з жорстоким придушенням масових протестів.

Про відставку Караєва повідомило державне агентство БелТА. Новим главою МВС став керівник міліції Мінська Іван Кубраков.

Колишній міністр отримав посаду помічника президента в Гродненській області. Такі ж посади в інших областях отримали заступник глави МВС Олександр Барсуков і глава ради безпеки Валерій Вакульчик.

Лукашенко сказав, що направляє всіх трьох на особливо відповідальні ділянки роботи. «У зв'язку з тими подіями, перш за все, які відбулися (вони ще не закінчені, ми ще не знаємо, у що це може вилитися)», – сказав Лукашенко.

У Білорусії протести з вимогою відставки Лукашенка і проведення нових президентських виборів тривають з початку серпня. Для їх розгону міліція використовувала водомети, газ, світлошумові гранати і гумові кулі. За участь в протестах загалом було затримано більше 16 000 чоловік, підтверджено смерть трьох протестувальників.

Нагадаємо, кандидат в президенти США Джо Байден вимагає ввести санкції проти наближених до Лукашенка осіб.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті