Захворіло у світі
63,894,184
Померло у світі
1,480,709
Вилікувалось у світі
41,051,676
Захворіло в Україні
758,264
Померло в Україні
12,717
Вилікувалось в Україні
369,054
Перші вакцини стануть доступними американцям вже в кінці грудня – Ентоні Фаучі

Перші вакцини стануть доступними американцям вже в кінці грудня – Ентоні Фаучі

Але життя, швидше за все, не повернеться в нормальне русло, «принаймні, до кінця 2021 року»

Перші вакцини стануть доступними американцям вже в кінці грудня – Ентоні Фаучі
Ентоні Фаучі
фото AFP

Якщо все піде добре, перші дози безпечної та ефективної вакцини проти коронавірусу, ймовірно, стануть доступні деяким американцям з групи високого ризику в кінці грудня або на початку січня, сказав доктор Ентоні Фаучи, провідний експерт США з інфекційних захворювань у четвер, передає Reuters.

Орієнтуючись на поточних прогнозах лідерів ринку вакцин Moderna Inc і Pfizer Inc, американці, ймовірно, дізнаються, «десь в грудні, чи є у нас безпечна і ефективна вакцина», – сказав Фаучі під час живого спілкування в чаті в Twitter і Facebook.

«Ми сподіваємося, що перший проміжний огляд (результатів випробувань) повинен бути проведений протягом наступних кількох тижнів», – сказав імунолог.

Обидві компанії почали заключний етап клінічних випробувань в кінці липня, в кожному з яких взяли участь десятки тисяч людей.

Раніше в четвер Moderna заявила, що готова надати проміжні дані по великому, заключному етапу дослідження в наступному місяці.

Pfizer, яка мала оголосити проміжні дані в жовтні, тепер опублікує дані швидше за все після президентських виборів в США 3 листопада.

Потім дані повинні бути розглянуті Управлінням з контролю за продуктами і ліками США і Центрами з контролю і профілактиці захворювань, які дадуть рекомендації про те, хто отримає перші дози, якщо випробування виявляться успішними.

Коментарі Фаучі були частиною бесіди з доктором Френсісом Коллінзом, директором Національного інституту охорони здоров'я, який відповідав на запитання слухачів.

За словами Фаучі, навіть при наявності ефективної вакцини для захисту від вірусу буде потрібен час, оскільки індукований вакциною імунітет формується як на національному, так і на глобальному рівні. Він сказав, що життя, швидше за все, не повернеться в нормальне русло, «принаймні, до кінця 2021 року».

Тим часом Коллінз закликав американців бути готовими продовжувати носити маски та зберігати соціальне дистанціювання.

«Я знаю, що американці втомилися від цих заходів. Втомилися носити маски. Втомилися від того, що не можуть збиратися разом, – сказав Коллінз. – Але в нас попереду ще довгий шлях».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті