ДБР викликає голову Конституційного суду на допит 2 листопада

ДБР викликає голову Конституційного суду на допит 2 листопада

Розслідується його вплив на роботу господарських судів

ДБР викликає голову Конституційного суду на допит 2 листопада
Голова КСУ Олександр Тупицький
Фото: фейсбук-сторінка КСУ

Державне бюро розслідувань (ДБР) викликає на допит 2 листопада голову Конституційного суду України (КСУ) Олександра Тупицького, повідомляє пресслужба ДБР.

«Так, голова КСУ перевіряється слідчим шляхом на участь у злочинній організації, скоєних в її складі злочинах, а також у вживанні заходів до приховування злочинів. З цією метою слідчим Державного бюро розслідувань викликано главу КСУ для допиту на 02.11.2020р», – сказано в повідомленні.

У ДБР зазначили, що під час досудового розслідування розслідується вплив злочинної організації на діяльність господарських судів, винесення ними неправосудних рішень в інтересах наближених осіб для незаконного відчуження майнових активів.

«Слідчими ДБР розслідується низка кримінальних проваджень, в яких слідчим шляхом перевіряється глава Конституційного Суду України в скоєнні злочинів у складі злочинної організації», – повідомив в.о. Директора ГБР Олексій Сухачов.

Олександр Тупицький у період 2010–2013 років був обраний і працював суддею у Донецькому, Львівському, Дніпропетровському апеляційних господарських судах. Обіймав посади голови Львівського та Дніпропетровського апеляційних господарських судів.

У травні 2013 року Президентом України призначений суддею Конституційного Суду України. Присягу склав 15 травня  2013 року. 17 вересня 2019 року на спеціальному пленарному засіданні Конституційного Суду України обрано Головою Конституційного Суду України.

Як повідомлялося раніше, КС скасував електронне декларування, повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку та моніторинг способу життя, скасував незаконного збагачення і конфіскації активів, набутих корупційним шляхом, скасував недостовірне декларування.

Також повідомлялося, що голова Конституційного суду України (КСУ) Олександр Тупицький у 2018 році розширив свої володіння, оформивши ще одну ділянку в окупованому Криму у свою власність.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло