Суди заборонили «Сбербанку» забирати у Фірташа черкаський «Азот»

Суди заборонили «Сбербанку» забирати у Фірташа черкаський «Азот»

Арешт був накладений на земельні ділянки площею більш ніж 28 га

Суди заборонили «Сбербанку» забирати у Фірташа черкаський «Азот»
Олігарх Дмитро Фірташ
Фото: УНІАН

Північний апеляційний господарський суд відмовився задовольнити апеляційну скаргу «Сбербанку» і залишив без змін рішення, яким було задоволено клопотання ПрАТ «Азот», і в рамках забезпечення позову було накладено арешт на низку об'єктів нерухомості. Про це повідомляє Finbalance.

Арешт був накладений на земельні ділянки площею більш ніж 28 га в Черкасах на вул. Першотравнева, 72; комплекси будівель і споруд цехів за цією ж адресою (тут знаходиться хімзавод «Азот») площею понад 82 000 кв. м.

Згідно з судовими матеріалами, ПрАТ «Азот» отримало вимогу від «Сбербанку» щодо погашення кредитної заборгованості. Банк повідомляв підприємству, що в разі несплати боргу, він зверне стягнення на предмет іпотеки шляхом прийняття їх у власність.

Суд апеляційної інстанції погодився з висновками суду першої інстанції, що «Сбербанк» на підставі іпотечних договорів може позбавити заявника права власності на об'єкти нерухомого майна.

Також суд відмовився задовольнити апеляційну скаргу «Сбербанку» на ще одну постанову, винесену в рамках іншої справи, яким на вимогу ПрАТ «Азот» як захід забезпечення було накладено арешт на майно (основні засоби цехів), які є предметом застави за договорами застави, укладеними у 2010-2012 роках з «Ощадбанком».

Суди заборонили приватним і державним нотаріусам, а також будь-яким іншим особам вчиняти виконавчі написи нотаріуса на відповідних договорах застави, а також заборонили будь-яким особам вчиняти будь-які дії щодо звернення стягнення на відповідні предмети застави.

ПрАТ «Азот» відзначало, що отримало від банку повідомлення-вимоги про повернення повної суми заборгованості за кредитним договором, в яких банк вимагав протягом 30 днів погасити заборгованість в розмірі $64,5 млн і 1,4 млрд грн.

Госпсуд Черкаської області також розглядає справу за позовом «Сбербанку» до ПрАТ «Азот» про стягнення 2,63 млрд грн заборгованості за договором про відкриття кредитної лінії у 2010 році.

Черкаський «Азот» входить в азотний бізнес холдингу Ostchem Дмитра Фірташа.

Нагадаємо, Сєвєродонецький «Азот» відновить випуск медичного кисню для лікування хворих на COVID-19

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті