Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
«Дарниця» створює цифрову платформу для збору даних про побічні реакції на ліки
Реклама

«Дарниця» створює цифрову платформу для збору даних про побічні реакції на ліки

Моніторинг безпеки застосування лікарських засобів здійснюється від моменту розробки та дослідження до реалізації та застосування

«Дарниця» створює цифрову платформу для збору даних про побічні реакції на ліки
Фото: Lukas/Pexels

Фармацевтична компанія «Дарниця» почала проєкт з діджиталізації системи моніторингу безпеки застосування лікарських засобів. Збір і обмін повідомленнями буде налагоджений спільно з Державним експертним центром МОЗ і відбуватиметься у міжнародному форматі E2B. Про це повідомляється на сайті компанії.

Моніторинг безпеки застосування лікарських засобів здійснюється протягом усього їх життєвого циклу, від моменту розробки та дослідження до реалізації та застосування. Він спрямований на виявлення та аналіз побічних реакцій в ході застосування лікарських засобів і охоплює всіх суб'єктів – регуляторні органи, фармацевтичні компанії, лікарів, пацієнтів, фармацевтів. Відповідальність за здійснення фармацевтичного нагляду несе виробник, інформуючи регуляторні органи про кожний випадок виникнення побічної реакції.

Діджиталізація фармацевтичного нагляду, за словами голови ради директорів Darnitsa Group Дмитра Шимківа, наближає створення єдиної бази даних звернень щодо застосування лікарських засобів. Він зазначив, що аналіз цих даних дозволяє попереджати виникнення небажаних реакцій при застосуванні лікарських засобів.

«Для «Дарниці» безпека пацієнтів завжди знаходиться на першому місці. Нова хмарна версія цифрової платформи має високий рівень захисту, вона посилює фокус на безпеці лікування людей. Також діджиталізація фармацевтичного нагляду підвищує прозорість процесу моніторингу і збільшує ефективність взаємодії з іноземними регуляторами. Інтеграція в світовий фармацевтичний ринок є безальтернативним шляхом розвитку української фармацевтичної індустрії. Тому щоб прискорити процес виходу на ринки країн з жорсткою регуляторною політикою, ми повинні стати частиною глобальної системи фармацевтичного нагляду. Зараз система фармнагляду «Дарниці» включає моніторинг застосування препаратів на органічних ринках і в окремих країнах ЄС. Це конкурентна перевага, що посилить експортний потенціал компанії і прискорить вихід на ринки країн ЄС і США», – підкреслив Шимків.

Він також додав, що «Дарниця» до кінця 2020 року планує оцифрувати систему комунікацій фармацевтичного нагляду для іноземних ринків і протягом першого півріччя 2021 провести навчання із залученням пацієнтів, лікарів і медичних представників.

Довідка про компанію

Фармацевтична компанія «Дарниця» – найбільший в Україні виробник лікарських засобів, яка веде свою історію з 1930 року. В 2019 році Дарниця оголосила про трансформацію свого бізнесу. Компанія провела ребрендинг, змінила логотип і представила нову стратегію – побудову міжнародного бренду, лідерство в генеричному сегменті лікарських засобів та діджиталізацію процесів. Продуктове портфоліо «Дарниці» налічує понад 280 найменувань препаратів в 15 лікарських формах. Компанія фокусується на лікуванні найбільш поширених захворювань в області кардіології, неврології та болю. Терапевтичний ефект і профіль безпеки лікарських засобів «Дарниці» підтверджується в ході досліджень, які проводяться відповідно до міжнародних стандартів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті