Захворіло у світі
62,295,586
Померло у світі
1,453,128
Вилікувалось у світі
39,854,760
Захворіло в Україні
722,679
Померло в Україні
12,213
Вилікувалось в Україні
339,378
Голова КСУ пояснив рішення у справі голови НАБУ

Голова КСУ пояснив рішення у справі голови НАБУ

За його словами, Ситник – заручник ситуації

Голова КСУ пояснив рішення у справі голови НАБУ
Артем Ситник
фото: flickr.com/photos/nab_ukr

Голова Конституційного суду (КС) Олександр Тупицький заявив, що не має претензій до директора НАБУ Артема Ситника, а суд ухвалив рішення про вилучення з реєстру через незаконну процедуру його призначення, через яку Ситник є «заручником ситуації». Про це він повідомив під час брифінгу 30 жовтня.

На його думку, п'ятий президент Петро Порошенко під час призначення Ситника після Революції гідності, керувався політичними міркуваннями. До поточного моменту невідповідність у законодавстві мала би бути вже узгоджена, однак цього, за словами Тупицького, не сталося.

«Справа не в Ситнику, він – заручник ситуації, тому що його призначили в незаконний спосіб. Хай мене вибачить Петро Порошенко, який після Революції Гідності, вочевидь, ухвалював це рішення, керуючись політичними міркуваннями. Ці огріхи, які є в антикорупційному законодавстві, виникли в постреволюційний період, але зараз такі огріхи вже не можуть існувати. Країна не може жити за не повністю конституційними законами» – сказав очільник КСУ.

За його словами, суд неодноразово наголошував на неможливості призначення президентом керівників антикорупційних органів «адже у нас – не президентська республіка», однак до нього не дослухалися.

«КСУ неодноразово підштовхували до трактування 206 статті Конституції про повноваження президента в сторону їх розширення, щоб одним рішенням КСУ здійснити конституційний переворот в країні. Ми на це не підемо ніколи», – наголосив Тупицький.

З метою забезпечення безперервної діяльності антикорупційних органів, КСУ в своїх ухвалах щодо відповідних законів надавав час Верховній Раді виправити законодавство. Виняток становила лише справа про призначення Артема Ситника головою НАБУ.

«Там не було такої потреби, адже в разі його відставки, повноваження могли б виконувати заступники», – пояснив Тупицький.

Нагадаємо: 2 серпня КСУ визнав призначення Артема Ситника головою НАБУ неконституційним, а в Офісі президента заявили, що чекають «чесного та прозорого конкурсу нового керівника».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті