Нова Зеландія на референдумі відмовилася від легалізації марихуани, але схвалила евтаназію

Нова Зеландія на референдумі відмовилася від легалізації марихуани, але схвалила евтаназію

Це сьома країна в світі, де офіційно буде дозволений суїцид за певного ряду умов

Нова Зеландія на референдумі відмовилася від легалізації марихуани, але схвалила евтаназію
фото Shutterstock

Влада Нової Зеландії опублікувала попередні дані референдуму, який проходив 17 жовтня і на якому жителі країни висловлювали свою думку з питань легалізації евтаназії і марихуани, передає Коммерсант.

65,2% жителів Нової Зеландії, які взяли участь в референдумі, висловилася за можливість евтаназії і так званого асистованого суїциду – в цьому випадку пацієнт сам вводить собі препарат, а лікар лише надає його і спостерігає за процедурою. Проти висловилися 33,8%.

Відповідно до запропонованих правил, евтаназія може бути здійснена при дотриманні цілого ряду умов. Зокрема, вона можлива тільки в разі невиліковного захворювання, яке має призвести до смерті протягом найближчих шести місяців і яке приносить «нестерпні страждання», причому людині повинно виповнитися 18 років і вона має висловити «інформовану згоду» на евтаназію. Закон повинен набути чинності через рік, тим самим Нова Зеландія стане сьомою країною, де легалізована евтаназія, і першою, де це питання вирішувалося на референдумі.

Одночасно з цим 53,1% новозеландців висловилися проти легалізації в країні вживання, продажу та виробництва марихуани в рекреаційних цілях. За легалізацію проголосували 46,1% учасників референдуму.

Однак результати референдуму не поширюються на використання марихуани в медицині.

Остаточні результати будуть опубліковані через тиждень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті