Захворіло у світі
98,782,736
Померло у світі
2,121,681
Вилікувалось у світі
54,482,189
Захворіло в Україні
1,191,812
Померло в Україні
21,861
Вилікувалось в Україні
947,514
Мінфін відмовився закладати в держбюджет витрати для погашення боргів за «зеленим» тарифом

Мінфін відмовився закладати в держбюджет витрати для погашення боргів за «зеленим» тарифом

Міністерство запевняє, що це призведе до збільшення держборгу

Мінфін відмовився закладати в держбюджет витрати для погашення боргів за «зеленим» тарифом
Фото: pixabay

Міністерство фінансів повідомило Кабміну, що не вбачає можливості закласти в держбюджеті компенсацію виробникам електроенергії з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) і застерігає від випуску ОВДП для погашення боргу перед ВДЕ, пише «БізнесЦензор» з посиланням на відповідний лист Мінфіну від 05.10.2020.

У документі зауважується, що Міненерго своїм листом до Кабміну від 09.09.2020 озвучило потребу надання фінансової підтримки для ДП «Гарантований покупець» (ГарПок) для оплати електроенергії з ВДЕ з держбюджету у 2020 році на суму 3,86 млрд грн. «При цьому джерела збалансування держбюджету Міненерго не визначені», – йдеться в листі Мінфіну.

Мінфін застерігає від реалізації пропозиції Міненерго про випуск облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) на суму 9 млрд грн для компенсації боргів перед ВДЕ, які були утворені до 1 серпня 2020 року.

«Зазначені пропозиції не можуть бути підтримані, оскільки збільшення внутрішніх запозичень може призвести до розбалансування державних фінансів і зниження кредитних рейтингів України», – зазначив Мінфін.

Крім того, йдеться в листі Мінфіну, це призведе до збільшення обсягу держборгу й підвищить витрати на його обслуговування. Це, своєю чергою, поставить під загрозу дотримання у 2020 році маяка за показником дефіциту сектору загальнодержавного управління, встановленого Меморандумом з МВФ.

Також Мінфін вказує на відсутність джерел збалансування бюджету для виконання закону «Про заходи, спрямовані на погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії», який був прийнятий в червні 2020 року.

Цим законом передбачені фінансування державної генерації на суму 11,8 млрд грн шляхом випуску ОВДП, а також погашення боргу ДП «Енергоринок» за електроенергію з держбюджету на суму 16,3 млрд грн.

Мінфін пропонує Міненерго спільно з Нацкомісією з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) підготувати пропозиції про зміну законодавства, які можуть збалансувати ринок електричної енергії.

Станом на 1 жовтня загальна заборгованість ГарПока становила 33,7 млрд грн, з яких 24,8 млрд грн – перед виробниками з ВДЕ, 8,9 млрд грн – перед державним «Енергоатом» і «Укргідроенерго».

Раніше повідомлялося, що виплати виробникам зеленої енергетики за вересень досягли 52%

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті