Brexit може зробити Британію непотрібною для США – екс-посол

Brexit може зробити Британію непотрібною для США – екс-посол

Рікеттс попереджає, що Париж і Берлін обженуть Лондон за важливістю для США, особливо якщо переможе Байден

Brexit може зробити Британію непотрібною для США – екс-посол
фото pixabay.com

За словами колишнього посла Великобританії в НАТО Пітера Рікетса, Великобританія більше не є «центром тяжіння» Європи в очах Америки – і особливо, якщо президентом буде обрано Джо Байден.

«Коли Байден дивитиметься на Європу, він бачитиме Париж і Берлін як центри тяжіння того, що дійсно важливо для Америки в Європі», – сказав він європейському виданню Politico.

Британія залишиться поза основними ідеями і діями Європи. Лондон залишиться важливим партнером в області оборони і безпеки, але в інших сферах країна вже не буде так цікава, бо не буде корисна адміністрації США, пояснив дипломат, який у 2010 році був радником з національної безпеки прем'єр-міністра Девіда Кемерона.

Іван Роджерс, представник Великобританії в ЄС в період 2013-2017 років, також прокоментував, що прем'єр-міністр Борис Джонсон повинен спочатку дочекатися результатів виборів в США, перш ніж піти з ЄС без торгової угоди.

За словами Рікеттса, для Байдена, якщо він переможе, Brexit є таким же ризиком, як і для ЄС. Лондону все одно доведеться налагоджувати зв'язки з новою адміністрацією США. Байден має ірландське походження, і його перше завдання полягатиме в аналізі того, як вихід з ЄС вплине на відносини між Великобританією та Ірландією.

«Адміністрація Байдена буде дуже обережна, дуже обережна в тому, як досягти угоди з Великобританією за межами ЄС», – сказав Рікеттс, додавши, що все ще є шанс, що Лондон і Брюссель зрозуміють один одного.

Як відомо, Великобританія ще має час для досягнення угоди до закінчення перехідного періоду для Brexit, який закінчується 31 грудня 2020 року.

Рікеттс попереджає Джонсона, що цього разу йому не вдасться досягти компромісу, зателефонувавши деяким європейським лідерам. Британія повинна забути про всемогутню Ангелу Меркель, тому що яким би серйозним політиком вона не була, вона не може творити дива. З іншого боку, президент Франції Еммануель Макрон навряд чи ризикне не укласти угоду про рибальство, додав дипломат.

Рікеттс прогнозує, що Лондон і Брюссель в кінцевому підсумку дійдуть «тонкої» згоди.

«Ви можете бути впевнені, що будь-яка угода, яку підпише уряд Джонсона, буде проголошена великою перемогою, і це буде пов'язано з жорсткою тактикою переговорів, якої він дотримувався, – сказав він. – На практиці я думаю, що ЄС значною мірою визначав порядок денний в ході цих переговорів, частково тому Британія в результаті втратила свою репутацію».

Нагадаємо: у жовтні Великобританія підписала торгову угоду з Японією. Вона стала першою великою економічною угодою після Brexit.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло