Компанії в США відчувають нестачу робочої сили через введені нові правила видачі віз
За новими вимогами, зарплати співробітників мають складати як мінімум $17 000 на місяць

Нові правила, встановлені адміністрацією президента США Дональда Трампа щодо робочих віз, заважають американським компаніям наймати іноземних висококваліфікованих співробітників і розвивати бізнес. Про це The Wall Street Journal розповіли засновники компаній та інвестори, пише Forbes.
Про зміни програми видачі віз H-1B адміністрація оголосила в жовтні. Згідно з внесеними змінами, роботодавці повинні будуть платити висококваліфікованим іноземцям набагато вищі зарплати. Крім того, адміністрація вирішила зобов'язати іммігрантів мати диплом про освіту саме в тій сфері, в якій вони хочуть працювати в США. Ще одна зміна була введена для працівників за контрактом, які найняті однією компанією, але переважно працюють на іншу, для них термін дії H1-B буде знижений з трьох років до року.
Згідно з новими вимогами, зарплати багатьох співробітників повинні будуть складати як мінімум $17 000 на місяць, навіть якщо мова йде про працівників без досвіду, відзначає WSJ. Програміст початкового рівня в Сан-Франциско раніше міг отримувати мінімум $6500, а тепер – близько $9000, вказує видання з посиланням на дані Мінпраці США.
«Вже було дорого, вже була висока планка, і тепер ми робимо її заборонною», – заявила виданню співзасновник фірми Scale, що займається венчурним капіталом. А засновник фірми Bridge12 Technologies, що виробляє системи створення мікрохвиль, зазначив, що в компанії «не розуміють, як можна заробляти з урахуванням таких божевільних зарплат».
Найбільш потужний удар припав по технологічних стартапах, підкреслює WSJ. Засновники і співробітники таких компаній – це часто емігранти. Крім того, ці компанії часто платять співробітникам нижчу зарплату, але компенсують це за рахунок передачі їм акцій. Однак в рамках встановлених владою правил акції, бонуси та інші види компенсації з точки зору вимог до мінімальної зарплати не враховуються.
Нові правила видачі H1-B – це тільки один із кроків, зроблених адміністрацією Трампа на користь обмеження імміграції в США, підкреслює WSJ. Засновники компаній заявили газеті, що через загальний ефект від усіх цих заходів деякі технологічні стартапи «втомилися» займатися бізнесом в США. Деякі із засновників розповіли, що створюють центри в Східній Європі і посилають нових співробітників, яким потрібна була б американська віза, в свої офіси в Канаді.
Президентська адміністрація в свою чергу вказує, що мета нових правил – забезпечити пріоритет американських громадян при виборі компаніями співробітників.
Нагадаємо, США посилили правила отримання візи H-1B: потрібен диплом у галузі, в якій пропонується робота.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].