За прикладом Словаччини інші країни Європи теж задумалися про масове тестування на COVID-19
За відмову здати тест у цій країні загрожує штраф 1600 євро

Влада країн Європи на тлі нової хвилі коронавірусу звертається до ідеї тотального тестування населення за прикладом Словаччини, пише Forbes з посиланням на The Wall Street Journal.
Влада Словаччини за підтримки армії вирішила протестувати кожного жителя від 10 до 65 років. З приблизно 4 млн людей цього віку тестування в підсумки пройшли 3,6 млн. Позитивні результати отримали 38 000 осіб. «Коли ситуація настільки погана, втрачати нічого», – пояснив міністр оборони Словаччини Ярослав Надь. За його словами, організувати подібне тестування було «практично неможливо», але «якимось чином це вдалося».
Словацькі поліцейські і солдати проводили вибіркову перевірку від дверей до дверей, щоб переконатися, що заражені люди залишаються вдома. За порушення карантину або відмову здати тест людям з обраної вікової групи загрожував штраф в 1600 євро. За словами міністра, більшість жителів вимоги влади виконали.
Масове тестування в масштабах цілих міст вже практикує Китай. У жовтні влада протестувала 9 млн жителів міста Циндао після того, як тут було виявлено 12 випадків зараження. Населення міста Кашгар, де живе 4,7 млн чоловік, було протестовано після виявлення одного хворого, що не виявляв симптомів.
У минулі вихідні своїх радників для спостереження за тестуванням в Словаччину послав прем'єр Великобританії Борис Джонсон. Тепер, починаючи з п'ятниці, Великобританія запустить тотальне тестування в Ліверпулі – тест на COVID-19 має пройти кожен житель міста, відзначає WSJ. Підтримкою програми також займуться військові. Якщо вона виявиться ефективною, її поширять на інші великі британські міста.
«Подібне масове тестування має потенціал для того, щоб стати новою потужною зброєю в нашій боротьбі проти COVID-19», – зазначив Джонсон.
Влада Бельгії в свою чергу попросила медичних експертів оцінити, чи допоможе програма тестування, подібна словацькій, стримати пандемію, розповів WSJ професор мікробіології в Університеті Антверпена Герман Гуссенс. Крім того, ідея обговорювалася на нарадах НАТО і між главами країн Євросоюзу, відзначає видання.
При цьому європейські епідеміологи до ідеї тотального тестування відносяться по-різному, підкреслює WSJ. Деякі з них не впевнені, що це ефективний спосіб використання тестів, які можна було б витратити на регулярне тестування людей з груп ризику: лікарів, поліцейських або співробітників будинків престарілих.
Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує владі відстежувати контакти кожного із заражених, а не просити мільйони людей одночасно проходити тестування, відзначає WSJ. У той же час використанню такого підходу в Європі заважає те, що тут зафіксовано занадто багато випадків і відстежувати контакти люди не встигають, пише газета.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].