Захворіло у світі
99,225,963
Померло у світі
2,129,597
Вилікувалось у світі
54,777,441
Захворіло в Україні
1,194,328
Померло в Україні
21,924
Вилікувалось в Україні
953,297
Зеленський запросив голову Венеціанської комісії до роботи над судовою реформою

Зеленський запросив голову Венеціанської комісії до роботи над судовою реформою

Очільник Венеціанської комісії зазначив, що спільною метою є відновлення довіри до судової системи

Зеленський запросив голову Венеціанської комісії до роботи над судовою реформою
Президент України Володимир Зеленський
Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський запросив Венеціанську комісію до спільної роботи над широкою судовою реформою. Про це повідомляє пресслужба ОП.

«Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з головою Венеціанської комісії Джанні Букіккіо. Глава держави подякував за плідну співпрацю – зокрема Венеціанська комісія підготувала понад 150 висновків та експертних оцінок щодо законопроєктів і законів України стосовно судочинства, Антикорупційного суду тощо», – йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що сторони зосередили увагу на конституційній кризі в Україні, що розпочалася через рішення Конституційного Суду від 27 жовтня, яким фактично було «обнулено» всю систему боротьби з корупцією, яку наша держава за підтримки, зокрема, й Ради Європи та Венеціанської комісії вибудовувала в останні роки.

Джанні Букіккіо запропонував експертизу Венеціанської комісії у цій складній ситуації. Він також наголосив, що в жодному разі не можна ставити під ризик такі важливі питання, як існування Вищого антикорупційного суду, діяльність Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, земельна реформа.

Наголошується, що голова Венеціанської комісії зазначив, що спільною метою сьогодні є відновлення довіри до судової системи та особливо до Конституційного Суду.

«Президент України запросив Венеціанську комісію до спільної роботи над широкою судовою реформою», – йдеться в повідомленні.

Також Зеленський наголосив, що пам’ятає дуже чітку, тверду позицію Венеціанської комісії щодо незаконної анексії Криму.

«Завдяки вам та нашим міжнародним партнерам вірю, що Крим повернеться», – зазначив очільник держави.

Нагадаємо, 29 жовтня Зеленський вніс до парламенту законопроєкт «Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства», згідно з яким припиняються повноваження складу КС, який прийняв рішення 27 жовтня. Президент пропонує визнати це рішення КС «нікчемним (яке не створює правових наслідків) як прийняте суддями КС в умовах реального конфлікту інтересів». У законопроєкті глава держави також запропонував повернути редакцію закону «Про попередження корупції» та Кримінального кодексу, що діяли до рішення КС від 27 жовтня.

Однак Рада Європи попереджає, що звільнення чинних суддів КС, буде порушенням Конституції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті