Зростання економіки Швеції не виправдало очікування аналітиків

Зростання економіки Швеції не виправдало очікування аналітиків

Країна, яка не вводила карантин, виросла всього на 4,3% за коронавірусне літнє затишшя, тоді як економісти чекали росту у 5%

Зростання економіки Швеції не виправдало очікування аналітиків
фото www.flickr.com/photos/lageho/50476911646

Шведська економіка виросла менше, ніж очікувалося в ІІІ кварталі, коли тимчасове затишшя з вірусом в літні місяці дозволило підприємствам і домашнім господарствам повернутися до напівнормального життя.

Як повідомляє Bloomberg, валовий внутрішній продукт (ВВП) виріс на 4,3% в порівнянні з попереднім кварталом. Між тим, економісти, опитані Bloomberg, прогнозували зростання на 5% після скорочення на 8,6% у ІІ кварталі. За даними Статистичного управління Швеції, квартальне зростання в основному було зумовлене збільшенням експорту товарів.

Найбільша скандинавська економіка досі переживала пандемію краще, ніж більшість інших країн. Рекордне державне стимулювання надало додаткову підтримку шведам, які вже користуються однією з найбільш щедрих систем соціального забезпечення в світі. Банкрутств поки в цьому році навіть менше, ніж в 2019.

Але в країні, яка ніколи не вводила карантин, загинуло значно більше людей, ніж у її північних сусідів. А в останні тижні різко зросла кількість нових випадків зараження.

«Стрибок за ІІІ квартал підтверджує, що в 2020 році у Швеції буде не настільки глибока рецесія, ніж в більшості інших країн. Тим не менш, є ознаки припинення активності, а нові заходи стримування всередині країни і за кордоном створюють ризики погіршення ситуації в зимові місяці», – зазначила – Йоханна Жанссон, економіст Bloomberg.

Нагадаємо: економісти очікують, що у зв’язку із новими локдаунами економіка Європи скоротиться до кінця року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті