Захворіло у світі
96,215,324
Померло у світі
2,058,551
Вилікувалось у світі
53,107,411
Захворіло в Україні
1,172,038
Померло в Україні
21,258
Вилікувалось в Україні
900,749
Нові локдауни в Європі скоротять економіку до кінця року

Нові локдауни в Європі скоротять економіку до кінця року

Після рекордного зростання регіон чекає чергове скорочення економіки, хоча і не настільки сильне, як під час весняного локдауну

Нові локдауни в Європі скоротять економіку до кінця року

Локдауни, оголошені в Європі в останні дні для стримування поширення COVID-19, викликають хвилю зниження прогнозів економічного зростання, оскільки обмеження на діяльність загрожують відновленню континенту.

Як повідомляє Financial Times, економісти очікують, що економіка єврозони скоротиться на 2,3% в IV кварталі цього року. Цей прогноз є гіршим за попередній до оголошення обмежень.

Європейський валютний блок демонстрував відновлення після рецесії через коронавірус і оголошені навесні жорсткі карантинні обмеження. Згідно з даними Євростату, за три місяці до кінця вересня було зафіксовано рекордне зростання валового внутрішнього продукту на 12,7%. Однак виробництво все ще набагато нижче допандемічного рівня.

Опитування 18 економістів з провідних банків і організацій, проведене FT, показало, що усі з них, крім одного, очікують, що економіка єврозони знову скоротиться в останньому кварталі року. Більшість з них раніше передбачала позитивне зростання.

Активність в деяких галузях ще не повернулася до докризового рівня, тому цього разу спад буде не таким сильним, як в ІІ кварталі.

За даними Європейського центру профілактики та контролю захворювань, число людей з COVID-19 в Європі, продовжує швидко рости.

Попри зростання числа випадків, нові заходи менш суворі, ніж ті, які були введені навесні. Компанії краще підготовлені до спаду і економісти очікують, що новий економічний спад буде більш м'яким, ніж під час першого локдауну. Обсяг виробництва в єврозоні впав на 15% в першому півріччі 2020 року.

Бруно Ле Мер, міністр фінансів Франції, заявив минулого тижня, що очікує спаду економічної активності на 15% під час нового локдауну, що становить половину від 30%, що спостерігалися в перші тижні весняного жорсткого карантину.

Нагадаємо: як підрахували в Німецькому інституті економічних досліджень (DIW) одномісячний локдаун в Німеччині обійдеться країні приблизно в 19,3 млрд євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті