Захворіло у світі
163,728,900
Померло у світі
3,393,648
Вилікувалось у світі
143,374,060
Захворіло в Україні
2,156,000
Померло в Україні
48,184
Вилікувалось в Україні
1,864,593
В Данії вирішили знищити всі 12 млн норок на хутрових фермах через коронавірусну інфекцію

В Данії вирішили знищити всі 12 млн норок на хутрових фермах через коронавірусну інфекцію

Вірус мутував у тварин і становить загрозу для людей

В Данії вирішили знищити всі 12 млн норок на хутрових фермах через коронавірусну інфекцію
фото DR

Уряд Данії вирішив знищити всіх норок на хутрових фермах в країні для запобігання поширенню мутованого коронавірусу нового типу, повідомляє Danmarks Radio (DR) з посиланням на датського прем'єр-міністра Метте Фредеріксен.

«Вірус мутував у норок, і мутований вірус перейшов на людей... Мутований вірус серед норок може становити небезпеку того, що майбутня вакцина не буде працювати належним чином», – пояснила вона.

Зазначається, що у норок виявили мутовану коронавірусну інфекцію, яка поширюється на людей та ослаблює здатність організму до виробництва антитіл. Здатність норок передавати коронавірус підтверджує і ВООЗ.

Виявлення коронавірусу у норок і зараження працівників ферм вже спричнило завчасне закриття норкових ферм в Нідерландах. Заборону хутроферм з причин гуманності до тварин ще до пандемії COVID-19 ухвалила більшість країн ЄС.

За даними видання, коронавірус виявили на 207 норкових фермах в Ютландії. Державний інститут сироватки крові виявив п'ять випадків мутації вірусу на норкових фермах і 12 випадків зараження таким вірусом серед людей. Відзначається, що він демонструє знижену чутливість до антитіл.

Фредеріксен підкреслила, що мутований коронавірус може проникнути в інші країни. Директор інституту Корі Мельбак назвав ситуацію «дуже серйозною» і допустив, що активне поширення мутованого коронавірусу призведе до чергового спалаху пандемії в Данії.

За даними Датського ветеринарного і продовольчого управління, всього в країні зареєстровано 1137 стад норок, загальне поголів'я яких становить близько 12 млн тварин. Поголів'я норок вже знищили на 67 фермах.

Міністр продовольства, сільського господарства та рибальства країни Могенс Єнсен вважає, що збереження навіть невеликої кількості тварин буде становити ризик. Він зазначив, що співчуває заводчикам і постраждалим громадам.

Нагадаємо, законопроект про заборону хутрових ферм пройшов перше читання в парламенті Естонії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті