Захворіло у світі
95,577,274
Померло у світі
2,041,098
Вилікувалось у світі
52,691,388
Захворіло в Україні
1,167,655
Померло в Україні
21,046
Вилікувалось в Україні
886,248
Арбітраж почав розгляд позову «Укренерго» проти Росії на 527 млн євро

Арбітраж почав розгляд позову «Укренерго» проти Росії на 527 млн євро

Справа стосується інвестицій, які були експропрійовані після анексії Криму

Арбітраж почав розгляд позову «Укренерго» проти Росії на 527 млн євро
Фото: pixabay

Арбітражний суд 20 жовтня 2020 року почав розгляд позову НЕК «Укренерго» проти Російської Федерації щодо незаконного захоплення РФ інфраструктурних об’єктів компанії на території АР Крим. Компанія домагатиметься компенсації за експропрійовані інвестиції. Загальна сума позовних вимог складає 527,53 млн євро з урахуванням відсотків (94,61 млн євро станом на 20.10.2020 р.), повідомляється на сайті компанії. 

«Арбітраж проти Російської Федерації був ініційований за порушення Росією Угоди між Кабінетом Міністрів України і урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій від 1998 року. Вимоги компенсації шкоди від експропріації інвестицій Укренерго в Криму та порушення зобов’язання гарантувати повний та безумовний правовий захист інвестицій є частиною позовних вимог разом з компенсацією за захоплення Росією під час анексії Криму магістральних мереж та інших об’єктів, які належать Укренерго», – пояснюється в повідомленні. 

«На території тимчасово окупованої АР Крим до анексії півострова працював відокремлений підрозділ «Кримська електроенергетична система» НЕК «Укренерго», який обслуговував понад 1300 км магістральних ліній електропередачі та 17 високовольтних підстанцій. Також у Криму діяли оздоровчий комплекс «Семидвір’я», пансіонат «Енергетик» та виробниче підприємство «Південьенергопром»», – додає «Укренерго».

До складу арбітражного трибуналу ввійшли Високоповажний Лоуренс Коллінз (головуючий арбітр), пан Д. Брайн Кінг (арбітр, призначений Укренерго) та професор Габріель Боттіні (арбітр, призначений РФ)

Також зазначається, що інтереси НЕК «Укренерго» у спорі з Росією представляє міжнародна юридична фірма LALIVE зі штаб-квартирою у Швейцарії.

Раніше повідомлялося, що Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги «Укргазвидобування» у спорі з «Карпатигаз» та Misen Enterprises

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті