Зараження коронавірусом норок на хутрових фермах виявили ще в п'яти країнах

Зараження коронавірусом норок на хутрових фермах виявили ще в п'яти країнах

Норки заражаються від інфікованих коронавірусом людей

Зараження коронавірусом норок на хутрових фермах виявили ще в п'яти країнах
фото DR

Ще в п'яти країнах світу – в Іспанії, Італії, Нідерландах, США та Швеції виявлено випадки зараження коронавірусом COVID-19, пов'язані зі звірофермами з розведення норок, інформує в суботу Всесвітня організація охорони здоров'я.

«Данія, Нідерланди, Іспанія, Швеція, Італія і США повідомили до Світової організації з охорони здоров'я тварин (OIE) про наявність вірусу SARS-CoV-2 у норок на фермах», – йдеться в інформаційному бюлетені ВООЗ.

Відзначається, що коронавірус в основному передається між людьми при близькому контакті, проте «є також приклади передачі між людьми і тваринами».

Випадки зараження SARS-CoV-2 були виявлені під час тестів у норок, собак, домашніх котів, левів і тигрів. За даними ВООЗ, норки «заражаються від інфікованих коронавірусом людей».

«Норки можуть служити резервуаром для SARS-CoV-2, передаючи вірус один одному, і представляючи ризик в тому, що стосується передачі вірусу від норок людині. Люди можуть потім передавати вірус всередині людської популяції. Може відбуватися також передача від людини норкам», – пояснили у ВООЗ.

Експерти організації виходять з того, що при поширенні інфекції між людиною і тваринами «можлива генетична модифікація вірусу».

Раніше повідомлялося, що мутація коронавірусу була виявлена у норок в Данії, в зв'язку з чим були введені спеціальні обмеження у цій частині країни. Зокрема, оголосили про закриття барів і ресторанів, зупинено рух громадського транспорту, людям з інших регіонів заборонено їздити в Ютландію.

У Копенгагені попередили, що виявлена мутація може поставити під загрозу ефективність будь-якої вакцини, і розпорядилися забити 15-17 млн норок.

У той же час вчені заявляють, що мутації вірусу – це звичайне явище, і часто вони не несуть ніякої шкоди і не призводять до більш серйозного перебігу хвороби у людей.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті