Захворіло у світі
93,900,264
Померло у світі
2,010,328
Вилікувалось у світі
51,747,005
Захворіло в Україні
1,154,692
Померло в Україні
20,686
Вилікувалось в Україні
857,183
Дефіцит вітаміну Д веде до важчого протікання коронавірусу – дослідження

Дефіцит вітаміну Д веде до важчого протікання коронавірусу – дослідження

У північних широтах, де сильніший дефіцит вітаміну, перебіг хвороби важчий

Дефіцит вітаміну Д веде до важчого протікання коронавірусу – дослідження
фото Shutterstock

Британські вчені виявили, що дефіцит вітаміну D в організмі людини може призвести до важчого перебігу коронавірусного захворювання, повідомлябть Ведомости з посиланням на express.co.uk.

В ході дослідження вчені вивчили щоденні звіти про випадки одужання від коронавірусу і летальні випадки, і побачили, що в Північній півкулі, де поширений сезонний дефіцит вітаміну D, показник смертності вищий.

«Дефіцит вітаміну D є домінуючим фактором ризику розвитку важкої коронавірусної хвороби», – заявив один з дослідників, доктор Гарет Девіс.

За його словами, вітамін D «критично важливий» для імунної системи: при високому рівні вітаміну в організмі імунітет буде сильним. Вітамін D допомагає запобігати неконтрольованому запаленню в організмі, зазначив лікар.

У добу, за словами Девіса, доросла людина повинна споживати 4000 МО (міжнародних одиниць) вітаміну D, дозування для дітей і дорослих з меншою вагою має бути нижчим.

Добавки з вітаміном D «повинні стати тактикою номер один в глобальних стратегіях боротьби з пандемією», зазначив учений.

«Ми знаємо, що вітамін D знижує ризик зараження і зупиняє розвиток серйозних захворювань у більшості людей», – підкреслив медик.

Про про епідситуацію в Україні, новітні методи виявлення інфекції та про основних претендентів на виробництво вакцини від коронавірусу – в інтерв’ю Mind з міністром охорони здоровʼя «Максим Степанов: «Якщо з вас вимагають гроші за лікування від COVID-19, одразу телефонуйте на гарячу лінію НСЗУ».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті