Захворіло у світі
95,577,274
Померло у світі
2,041,098
Вилікувалось у світі
52,691,388
Захворіло в Україні
1,167,655
Померло в Україні
21,046
Вилікувалось в Україні
886,248
Економія за «зеленим» тарифом склала понад 1,5 млрд гривень – Міненерго

Економія за «зеленим» тарифом склала понад 1,5 млрд гривень – Міненерго

Водночас значно підвищився рівень розрахунків із виробниками

Економія за «зеленим» тарифом склала понад 1,5 млрд гривень – Міненерго
фото: mpe.kmu.gov.ua

Споживачі за три місяці заощадили понад 1,5 млрд гривень завдяки зниженню «зелених» тарифів відповідно до меморандуму про взаєморозуміння з виробниками відновлюваної енергії (ВДЕ) та закону, що його імплементує. Про це повідомляється на сайті Міністерства енергетики.

За інформацією Міненерго, у серпні, коли почали діяти знижені тарифи, економія становила 618 млн гривень, у вересні – 541 млн гривень, у жовтні – 376 млн гривень (без ПДВ).

Водночас значно підвищився рівень розрахунків із виробниками «зеленої» електроенергії.

За серпень ДП «Гарантований покупець» оплатило 100% відпущеної продукції – 5,2 млрд грн. За вересень виробники «зеленої» електроенергії отримали 4,3 млрд грн, що становить 93% від її загальної вартості.

До підписання меморандуму та прийняття відповідного закону рівень розрахунків не перевищував 5% (у квітні-липні 2020 року), зауважили в міністерстві.

У Міненерго нагадали, що за їхньою ініціативою «Гарантований покупець» отримав можливість продавати «зелену» електроенергію за двосторонніми договорами на електронних аукціонах. У жовтні уряд ухвалив відповідні зміни, що вдосконалюють правила проведення таких аукціонів і спрямовані на стабілізацію ситуації на ринку електричної енергії.

Нагадаємо: Кабмін 10 червня 2020 року підписав «Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері відновлюваної енергетики».

Документ передбачає, що виробники ВДЕ приймають умови добровільної реструктуризації «зелених» тарифів, що передбачає їх зменшення. При цьому українська влада бере зобов’язання вживати всіх заходів для забезпечення своєчасної поточної оплати ДП «Гарантований покупець» та погашенню наявної заборгованості перед виробникам ВДЕ, які зголосилися на реструктуризацію.

Раніше повідомлялося, що мінфін відмовився закладати в держбюджет витрати для погашення боргів за «зеленим» тарифом

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті