Єврокомісія пред’явила Amazon антимонопольні звинувачення

Єврокомісія пред’явила Amazon антимонопольні звинувачення

Компанії може загрожувати штраф у розмірі 10% від річної виручки

Єврокомісія пред’явила Amazon антимонопольні звинувачення
фото Shutterstock

Єврокомісія 10 листопада пред'явила американському онлайн-ритейлеру Amazon офіційні звинувачення в монополізмі. Про це повідомляють Bloomberg, The Wall Street Journal і Reuters.

Звинувачення стосуються ставлення Amazon до сторонніх продавців на своїй платформі і можливого конфлікту інтересів компанії, яка одночасно виступає в ролі продавця і оператора платформи. У Брюсселі вважають, що Amazon може отримувати несправедливу перевагу, збираючи та аналізуючи дані інших продавців для конкуренції з ними, повідомляють джерела.

Онлайн-гігантові може загрожувати штраф у розмірі 10% від річної виручки, що за даними 2019 року, рівнозначно $28 млрд, відзначає WSJ.

Про звинувачення Amazon оголосила європейський комісар з питань конкуренції Маргрет Вестагер. Під її керівництвом ЄС раніше оштрафував Google на 8 млрд євро за трьома антимонопольними справами, нагадує FT. Компанія досі оскаржує цей штраф.

Єврокомісія повідомила, що направила Amazon офіційний список претензій. За попередніми даними регулятора, компанія порушила антимонопольне законодавство ЄС, використовуючи інформацію, отриману про угоди сторонніх гравців на своїй платформі для точного маркетування власної продукції. Претензії стосуються роботи Amazon на найбільших для неї європейських ринках Франції та Німеччини. ЄК тепер чекає відповіді компанії.

Також ЄК оголосила про початок другого антимонопольного розслідування Amazon, спрямованого на можливе надання платформою незаконних преференцій власним пропозиціям і продавцям. Нове розслідування стосується Європейської економічної зони, за винятком Італії, де в минулому році було запущено аналогічну справу.

Про плани ЄК пред'явити онлайн-гігантові офіційні звинувачення WSJ повідомляла ще в червні цього року.

У квітні WSJ опублікувала своє розслідування, яке показало, що Amazon іноді використовував дані інших продавців з метою розробки схожих товарів. Компанія тоді заявила, що подібна практика порушує її політику, і почала внутрішнє розслідування.

Єврокомісія ініціювала антимонопольне розслідування проти Amazon в червні 2019 року. У жовтні 2020 року джерела Reuters повідомляли, що регулятор може звузити розслідування для прискорення процесу, після скарг конкурентів онлайн-рітелейра на затяжний перебіг справи.

Претензії до Amazon і стосовно компанії до сторонніх продавців на своїй платформі також розглядаються в конгресі США. В кінці липня власник онлайн-рітелейра Джефф Безос разом з главами Google, Facebook і Apple відповів на них в ході багатогодинних слухань.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло