У Вірменії почалися масові заворушення через мирову угоду щодо Нагірного Карабаху
Опозиція вимагає анулювання угоди і відставки Пашиняна, але поки що не набирає голосів

Після оприлюднення в ніч на вівторок, 10 листопада, спільної заяви прем'єр-міністра Вірменії і президентів Росії і Азербайджану про припинення бойових дій в Нагірному Карабаху, тисячі єреванців вийшли на акцію протесту, повідомляє Інтерфакс.
Протестувальники зібралися на площі Республіки, де розташовано уряд, і, фактично не зустрівши ніякого опору, увірвалися в будівлю. Незадоволені тим, що прем'єр-міністр Вірменії підписав угоду про припинення військових дій, вони розгромили зал засідань уряду.
Протестувальники називають підписання цього документа ганебним і зрадницьким як для Вірменії, так і для тисяч солдатів і добровольців, які воюють в Нагірному Карабасі.
У вечір вівторка в Єревані до будівлі уряду знову стікається велика кількість людей, не згодних з рішенням прем'єр-міністра Нікола Пашиняна щодо Нагірного Карабаху, передають вірменські ЗМІ.
Повідомляється, що вони вимагають анулювати підписаний Пашиняном документ, що стосується, в тому числі, передачі ряду районів Карабаху Азербайджану.
У ніч на вівторок стало відомо, що президент Росії Владімір Путін, його азербайджанський колега Ільхам Алієв і Пашинян прийняли тристоронню заяву, згідно з якою з 00:00 за місцевим часом 10 листопада оголошується про повне припинення вогню і всіх військових дій в Нагірному Карабасі. Підрозділи ЗС Азербайджану і Вірменії зупиняються на займаних позиціях.
Згідно із заявою, російські миротворці будуть розгорнуті уздовж лінії зіткнення в Нагірному Карабасі і вздовж коридору, що з'єднує його з Вірменією.
Ця заява викликала протести в Єревані, які переросли у заворушення. Опозиція вимагає відставки Пашиняна.
Опозиційні фракції вірменського парламенту намагаються скликати позачергове засідання парламенту, щоб анулювати угоду про припинення військових дій в Нагірному Карабасі.
«Ми намагаємося скликати позачергове засідання парламенту, але кількість опозиційних депутатів для цього недостатня. Необхідна участь також як мінімум 25 депутатів з правлячої фракції. Для цього вони повинні бути впевнені у своїй безпеці, щоб прийти в парламент», – сказала депутат опозиційної фракції «Процвітаюча Вірменія» Наїра Зограбян.
Вона закликала громадян, які перебувають в будівлі парламенту, покинути її.
«Ми обговорюємо з юристами, наскільки парламент уповноважений анулювати цю угоду, або рішення, або заяву щодо Карабаху», – повідомила Зограбян, додавши, що до порядку опозиційних партій включене і питання про відставку прем'єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].