Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
BMW зробила карту для навігатора, на якій позначила Крим російським

BMW зробила карту для навігатора, на якій позначила Крим російським

Nissan та Volkswagen також демонструють подвійні стандарти

BMW зробила карту для навігатора, на якій позначила Крим російським
фото bbc.com

У навігаційних комплексах автомобілів BMW, що продаються в Росії, з'явилася можливість встановити карту, на якій анексований в 2014 році український Крим показаний частиною Російської Федерації, пише ВВС. При цьому країни ЄС і США офіційно вважають Крим українським.

Щоб оновити карту, потрібно зайти на сайт BMW ConnectedDrive і вибрати файл. Російські водії писали на форумах, що після чергового оновлення карти перейменували.

Наприклад, якщо раніше файл називався Road Map Europe EVO 2020-2, то в новій версії він став називатися для одних власників Road Map Europe EVO 2020-3, а для інших Road Map Russia EVO 2020-3. Автовласники повідомили ВВС, що на картах Russia 2020-3 Крим вказаний як частина Росії.

«BMW Group веде постійну роботу по оновленню картографічних даних навігаційних систем, в тому числі з урахуванням законодавства країни / регіону, де автомобіль купується або експлуатується. Однак є можливість змінити налаштування, задані за замовчуванням, якщо клієнт хоче експлуатувати автомобіль в іншій юрисдикції», – йдеться у відповіді прес-служби російського відділення групи BMW на запит ВВС.

Зміни щодо Криму є і на картах інших автовиробників.

Наприклад, на навігаційному порталі Nissan Крим показаний як частина Росії, якщо заходити на сайт з російської IP-адреси.

При цьому користувачам з IP інших країн сайт Nissan Navigation Portal показує Крим українським.

У навігаційних системах Volkswagen карти також можуть відрізнятися залежно від країни, повідомили ВВС в прес-службі автовиробника.

«Однак це не дозволяє робити будь-які висновки про позиції Volkswagen по відношенню до міжнародних та територіальних кордонів», – йдеться у відповіді компанії на запит ВВС.

Також зазначається, що Mitsubishi в Росії використовує на бортовому комп'ютері «Яндекс.Навігатор», де Крим вказано російським з 2014 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті