Вкрай низька температура зберігання вакцини Pfizer/BioNTech може стати проблемою – Bloomberg

Вкрай низька температура зберігання вакцини Pfizer/BioNTech може стати проблемою – Bloomberg

Таку дорогу інфраструктуру зберігання зможуть дозволити тільки багаті країни

Вкрай низька температура зберігання вакцини Pfizer/BioNTech може стати проблемою – Bloomberg
фото pixabay.com

Вакцина від коронавірусу, розроблена компаніями Pfizer і BioNTech, потребує вкрай низької температури зберігання – нижче мінус 70 градусів за Цельсієм. Це може стати серйозною перешкодою для її транспортування і використання в країнах, які не зможуть забезпечити створення відповідної інфраструктури, пише Bloomberg.

Після розморожування вакцину слід ввести людині протягом п’яти днів, інакше далі вона стане непридатною до використання. При цьому для успішного формування імунітету кожній людині необхідно зробити по дві ін’єкції.

За словами опитаних Bloomberg експертів, ця особливість створює цілий ряд потенційних проблем.

«Виробництво вакцини є дорогим, її компоненти нестабільні, транспортування дуже вимогливе з точки зору низьких температур, після розморожування вона зберігається недовго», – описує основні з них Дін Шенг, директор базованого в Пекіні інституту Global Health Drug Discovery.

«Вимога підтримувати екстремально низькі температури потенційно може призвести до псування великої кількості вакцини», – згоден з ним фахівець з вакцин з Університету Вашингтона в Сент-Луїсі Майкл Кінч.

Країни, які вже уклали контракти на поставки вакцини Pfizer або тільки планують це зробити, зіткнуться з необхідністю спорудити дорогу інфраструктуру для її транспортування, зберігання і розморожування, причому створювати такі системи, призначені для медичної продукції глибокої заморозки, доведеться з нуля.

«Потрібні величезні інвестиції, які є тільки у багатих країн, – і навіть у них, ймовірно, тільки для населення великих міст», – пише видання.

Країнам доведеться вирішувати питання, чи готові вони йти на такі витрати чи вважатимуть за краще дочекатися закінчення випробувань іншої вакцини, яку можна зберігати при температурі мінус 20 градусів, зазначає Bloomberg.

Pfizer і BioNTech 9 листопада опублікували заяву про успішне тестування розробленої ними вакцини від COVID-19, де йшлося про те, що ефективність препарату перевищує 90%. Компанії повідомили, що в ході випробувань зараження коронавірусом було зафіксовано лише у 94 добровольців з 43 500 учасників.

На тлі цих новин акції Pfizer і BioNtech виросли на 15%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті