«Імовірність моєї загибелі висока, але життя 25 000 солдатів важливіші»: Пашинян звернувся до нації

«Імовірність моєї загибелі висока, але життя 25 000 солдатів важливіші»: Пашинян звернувся до нації

За його словами, якби не припинення війни, Карабах втратив би ще більше міст

«Імовірність моєї загибелі висока, але життя 25 000 солдатів важливіші»: Пашинян звернувся до нації
скрін-шот

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян записав відеозвернення до народу, в якому пояснив рішення підписати мирну угоду з Азербайджаном щодо Нагірного Карабаху. Відеозапис тривалістю 18,5 хвилини опубліковано на сторінці Пашиняна в Facebook (вірменською мовою).

За словами Пашиняна, мирний договір був підписаний в критичний момент, коли навіть генштаб армії попереджав, що «війну слід зупинити хвилину назад». Продовження бойових дій могло обернутися втратою для Вірменії міста Степанакерт – столиці невизнаної Нагірно-Карабахської республіки – протягом кількох днів або навіть годин. В цьому випадку були б втрачені ще міста Аскеран і Мартакерт, і близько 20 000 солдатів і офіцерів опинилися б в оточенні армії Азербайджану: їм загрожувала б загибель або полон, заявив Пашинян.

Ուղերձով դիմում եմ ժողովրդին։

Ուղերձով դիմում եմ ժողովրդին։

Опубліковано Nikol Pashinyan / Նիկոլ Փաշինյան Четвер, 12 листопада 2020 р.

«Зважаючи на це, я підписав відомий всім вам документ. Коли я зробив це, я зрозумів, що ймовірність моєї загибелі була дуже висока – не тільки політична, але і фізична, – але життя 25 000 солдатів були важливіші. Думаю, і для вас теж», – заявив прем'єр Вірменії.

За його словами, коли «солдат не може вплинути на розвиток подій, вже не солдат повинен померти заради батьківщини, а батьківщина повинна піти на жертви заради солдата».

Пашинян сказав, що міг би подати у відставку і не підписувати документ, але «відставка означала б дезертирство». Прем'єр запевнив, що в цьому випадку відповідальність за виконання «пекельної місії» лягла б на когось іншого, а йому залишалося б тільки розраховувати, що в народі вважають патріотизмом його рішення піти, аби не підписувати «принизливу угоду».

З народом він не став обговорювати документ, тому що довелося б чесно розкрити стан справ, а значить, дати детальну інформацію ворогові, додав Пашинян. Солдати Вірменії боролися «буквально проти трьох армій», і армія, влада і народ зробили все, щоб «зубами утримати кожен метр», але з ситуації «не було виходу», заявив Пашинян.

«Що стосується змісту документа, він дуже поганий для нас, але не слід робити його гіршим, ніж він є», – зазначив Пашинян. Він вважає, що питання Нагірного Карабаху не закрите і його «міжнародне визнання стає абсолютним пріоритетом».

Він закликав людей не брати участь в протестах та додав, що «організатори протестів і багато активних учасників арештовані, багато ховаються, але їх безсумнівно знайдуть і притягнуть до правосуддя».

Бойові зіткнення між Вірменією і Азербайджаном тривали шість тижнів. Про завершення війни в Карабасі Пашинян заявив вночі 10 листопада. Росія погодилася ввести миротворців, а Вірменія і Азербайджан зупинили бойові дії, при цьому зайняті Азербайджаном території (два райони)  залишили під контролем Баку. Азербайджан назвав угоду своєю перемогою.

Вночі після оголошення про підписану угоду в Єревані почалися погроми. Протестувальники увірвалися в будівлі уряду і парламенту країни і побили спікера парламенту. Напередодні протести в Єревані продовжилися, поліція розганяє мітинги.

За матеріалами Forbes

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло