Захворіло у світі
95,577,274
Померло у світі
2,041,098
Вилікувалось у світі
52,691,388
Захворіло в Україні
1,167,655
Померло в Україні
21,046
Вилікувалось в Україні
886,248
Влада США відклала блокування китайської TikTok

Влада США відклала блокування китайської TikTok

Сервіс мав би бути заблокований на території країни з 12 листопада

Влада США відклала блокування китайської TikTok
фото DR

Міністерство торгівлі США відклало на невизначений час набуття чинності постановою, що забороняє американським компаніям надавати китайській соцмережі TikTok послуги хостингу та доставки контенту, передає Інтерфакс.

Президент США Дональд Трамп в серпні підписав указ, в якому було сказано, що TikTok становить загрозу національній безпеці США через співпрацю сервісу з владою Китаю.

Згідно з указом, «поширення в Сполучених Штатах мобільних додатків, розроблених компаніями Китайської Народної Республіки, продовжує загрожувати національній безпеці, зовнішній політиці та економіці Сполучених Штатів».

Наприкінці вересня Міністерство торгівлі країни опублікувало список операцій, які підпадали під заборону у зв'язку з прийняттям президентського указу. Заборона більшості операцій мала набути чинності 12 листопада й фактично означала би блокування TikTok в США.

Мінторг в своєму рішенні щодо відстрочки введення цих заходів в дію посилається на постанову окружного суду Філадельфії, який наприкінці жовтня ввів тимчасову заборону на їх застосування.

Суддя Венді Бітлстоун тоді зазначила, що указ уряду «становить загрозу для повноцінного обміну інформаційними матеріалами» і адміністрація, ймовірно, перевищила свої повноваження відповідно до закону про міжнародні надзвичайні економічні повноваження (IEEPA), пише The Wall Street Journal. Уряд США в четвер подав апеляційну скаргу на це судове рішення.

У Мінторгу відзначили, що заборона на операції з TikTok не вступить в дію, поки не будуть прийняті нові рішення суду по цій справі.

Китайська ByteDance Ltd., якій належить TikTok, також не погоджується з рішенням влади США, що вимагає від неї продати американські операції соцмережі. Як повідомлялося, 14 серпня, президент США Дональд Трамп підписав указ, яким обмежив термін завершення потенційної угоди з продажу американських операцій TikTok 90 днями, тобто вона мала бути завершена до 12 листопада.

У вересні ByteDance погодила угоду з Oracle і Walmart, що передбачає виділення операцій TikTok в нову компанію – TikTok Global. За умовами операції, Oracle і Walmart повинні отримати 20% TikTok Global, ByteDance – 80%. При тому, що ByteDance на 40% належить американським інвестфондам, TikTok Global, з урахуванням часток Oracle і Walmart, контролювалася б інвесторами з США.

Угода була попередньо підтримана Трампом, однак подальший процес її схвалення владою США застопорився.

Як повідомлялося, на тлі перемоги Байдена китайська ByteDance попросила суд США втрутитися в примусовий продаж TikTok.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті