Microsoft: хакери з Росії і Північної Кореї атакували розробників вакцини від COVID-19

Microsoft: хакери з Росії і Північної Кореї атакували розробників вакцини від COVID-19

Компанії вдалося заблокувати більшість цих кібератак

Microsoft: хакери з Росії і Північної Кореї атакували розробників вакцини від COVID-19
фото Shutterstock

За останні місяці три угруповання хакерів здійснили кібератаки щодо семи міжнародних фармацевтичних компаній в Канаді, Франції, Індії, Південній Кореї і США, що займаються розробкою вакцини від COVID-19. Про це повідомила компанія Microsoft у своєму блозі, на який посилається Коммерсант.

Атаки здійснювали хакери з угрупування Strontium з Росії, ширше відомої як APT28 або Fancy Bear, і хакери з північнокорейських угруповань Cerium і Zinc, відомих також як Lazarus Group.

Фахівцям Microsoft вдалося заблокувати більшість цих кібератак, однак деякі з них все ж виявилися успішними для хакерів.

Компанії, які стали об'єктами цих атак, попереджені Microsoft і їм запропонована допомога.

У Microsoft не розкривають назви компаній, щодо яких вчинялися кібератаки, проте в компанії уточнили, що одна з постраждалих – організація, що займається клінічними дослідженнями і бере участь у випробуваннях вакцини, а інша – розробник тесту на COVID-19.

У багатьох з цих організацій підписані контракти з державними установами на поставку вакцини, зазначають в Microsoft.

Публікацію цієї інформації в Microsoft приурочили до Третього Паризького форуму миру, якиц проходить зараз і на якому обговорюються питання відновлення після пандемії COVID-19. Президент компанії Бред Сміт, що представляє Microsoft на цьому форумі, також буде обговорювати проблему захисту організацій охорони здоров'я від кібератак.

Раніше Microsoft розповіла про атаки хакерів, пов’язаних з владою РФ, на міжнародні спортивні організації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті