Керівник Одеського припортового заводу заблокував у суді своє звільнення
Рішення про звільнення прийняли Фонд держмайна та Кабмін

Овідіопільський районний суд Одеської області за позовом керівника підконтрольного державі Одеського припортового заводу (ОПЗ) Миколи Синиці заборонив його звільнення, рішення про яке ухвалив Фонд держмайна (ФДМ) України за погодженням з урядом, повідомив Синиця у фейсбуці.
«Станом на сьогодні я залишаюся в. о. голови правління – директора АТ «ОПЗ», – написав він.
Призначений на початку цього року Синиця уточнив, що вже два тижні перебуває на самоізоляції через коронавірус, і з подивом дізнався зі ЗМІ, що ФДМ вирішив його змінити на Миколу Парсентьєва, а Кабінет Міністрів 11 листопада погодив це нове призначення.
Керівник ОПЗ, який відмовився покинути посаду, зазначив, що ні він, ні посадовці заводу не бачили результатів позапланового внутрішнього аудиту підприємства, на підставі якого було ухвалено таке кадрове рішення. Синиця стверджує, що аудит проводився всупереч закону й аудитори перебували на підприємстві лише один день.
«Я не тримаюсь за посаду. Але завдання, яке було поставлене президентом України Володимиром Зеленським, – розвивати підприємство та підвищувати його інвестиційну привабливість, – ми з колективом заводу виконуємо на відмінно!», – вважає керівник заводу, що бореться за свою посаду.
Серед своїх досягнень він назвав зростання середньої зарплати на 44% і кількості співробітників на 10%, або на 300 людей, а також роботи з капітального ремонту виробничих потужностей, початок погашення боргів перед НАК «Нафтогаз України» та відновлення після п'яти років перевантаження на експорт хімічної продукції українських виробників.
Своєю чергою ФДМ аргументував зміну керівника ОПЗ виявленими недоліками під час управління підприємством. Зокрема, не було проведено реструктуризацію заборгованості заводу та конкурс із відбору постачальника давальницької сировини, також було запропоновано нереалістичний фінансовий план на 2021 рік.
Фонд зазначив, що перед новим керівництвом ОПЗ поставлено завдання щодо розширення обсягів виробництва та підвищення рентабельності, оптимізації непрофільних активів, модернізації заводу для підвищення його інвестиційної привабливості та підготовки до прозорої приватизації.
Як повідомлялося, Кабінет Міністрів 24 січня цього року погодив призначення власника торговельної марки «Два гуся» Миколи Синиці, який раніше очолював ДП «Українське державне аерогеодезичне підприємство», в. о. голови правління ОПЗ.
ОПЗ випускає хімічну продукцію, а також здійснює перевалку хімпродукції на морський транспорт. Державі в особі ФДМ належить 99,5667% акцій ОПЗ, 0,0021% – ТОВ «Конкорд Капітал», іншим акціонерам-фізичним особам – 0,4312%.
Нагадаємо, Одеський припортовий завод зазнав понад 1 млрд грн збитків за перше півріччя
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].