Краще ніж у Pfizer: ефективність вакцини проти COVID-19 від Moderna становить понад 94%

Краще ніж у Pfizer: ефективність вакцини проти COVID-19 від Moderna становить понад 94%

У вакцини від Moderna є ще одна важлива перевага, яка стосується транспортування

Краще ніж у Pfizer: ефективність вакцини проти COVID-19 від Moderna становить понад 94%
фото www.flickr.com/photos/187595783@N06/49911929046

Американська біотехнологічна компанія Moderna заявила, що ефективність її вакцини проти коронавірусу становить 94,5%.

Як повідомляє DailyMail, результати Moderna показали, що тільки п'ять з 95 осіб, які мали позитивний результат тесту в дослідженні, були вакциновані, в порівнянні з 90 людьми, які цього не зробили. Всього в дослідженні взяли участь близько 30 000 осіб, кожен з яких отримав дві дози уколу або плацебо.

До того ж в компанії розповіли, що жодна людина з групи вакцинованих не отримала серйозного перебігу COVID-19, в порівнянні з 11 в групі плацебо, яким зробили підроблену вакцину для порівняння зі справжньою.

США вже уклали угоду з Moderna на 100 млн доз, а у ЄС є «непідписана» угода на 160 млн доз. Японія, Канада, Швейцарія, Катар і Ізраїль також уклали угоди з виробником, в той час, як компанія продовжує «переговори з низкою держав». У цьому році очікується виробництво 20 млн доз.

Очікується, що укол буде коштувати $15,25 за дозу, тобто ;30,50 доларів на людину, що трохи дешевше, ніж $19,50 доларів за дозу вакцини від Pfizer у США.

Видання зазначає, що поширювати Moderna може бути дешевше, тому що її можна зберігати в холодильнику до місяця і транспортувати у звичайних морозильних камерах при -20 ° C (-4 ° F), тоді як Pfizer необхідно зберігати при дуже низьких температурах – 70 ° C (-94 ° F) в спеціальному обладнанні.

Moderna заявила, що подасть заявку на ліцензію в Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США протягом декількох тижнів.

Дослідження компанії триватиме до тих пір, поки не буде інфікована 151 людина.

Вакцина від Moderna працює за тим самим принципом, що і препарат, розроблений Pfizer і BioNTech, за рахунок використання РНК коронавірусу, щоб змусити організм виробляти «шиповані» білки, які вірус використовує для фіксації на клітинах всередині тіла.

Нагадаємо: на минулому тижні Pfizer і BioNTech заявили, що ранній аналіз їх вакцини-кандидата показав, що вона більш ніж на 90% ефективна в запобіганні інфекцій Covid-19 

Професор Угур Сахін, співзасновник і виконавчий директор BioNTech спрогнозував, коли людство повернеться до нормального життя.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті