Тіньовий ринок алкоголю на сьогодні оцінюють на рівні майже 10-12 млрд гривень - гендиректор Nemiroff

Тіньовий ринок алкоголю на сьогодні оцінюють на рівні майже 10-12 млрд гривень - гендиректор Nemiroff

Це майже 50% ринку алкоголю в Україні

Тіньовий ринок алкоголю на сьогодні оцінюють на рівні майже 10-12 млрд гривень - гендиректор Nemiroff
Фото: Nemiroff

Генеральний директор компанії Nemiroff Юрій Сорочинський стверджує, що в Україні приблизно 50% ринку алкогольної продукції перебуває в тіні. Про це повідомляє «Інтерфакс», посилаючись на виступ Сорочинського під час онлайн бізнес-форуму Європейської бізнес асоціації «Детінізація – цивілізація».

«Майже 50% ринку перебуває в тіні... Надмірна фіскалізація певних бізнес-процесів призводить до виникнення тіньового сектора, який реалізує продукт споживачеві за ціною (без сплати податків – ред.) на рівні 35-40 грн за пляшку (горілки 0,5 л – ІФ), коли ціна легального продукту – 89 гривень», – сказав Сорочинський.

Сорочинський уточнив, що тіньовий ринок на сьогодні оцінюють на рівні майже 10-12 млрд гривень.

За словами гендиректора Nemiroff, в Україні видано 80 000 роздрібних ліцензій малому і середньому бізнесу для торгівлі алкоголем, із них 70 000 торговельних точок в Україні тією чи іншою мірою реалізують нелегальний алкоголь. При цьому, як уточнив Сорочинський, виключення становлять національні торговельні мережі, «які точно не пропускають через себе тіньовий алкоголь».

«Рівень фіскалізації алкогольних напоїв у нас один із найвищих у світі. В Європі середній розмір оподаткування алкогольних напоїв 23-25%, залежно від країни. Ми маємо тільки на рівні виробника 43%. Додатково є ще 5% роздрібний акцизний податок із кожної легально проданої пляшки. У нас високе оподаткування, яке створює невигідні умови для роботи бізнесу», – зазначив Сорочинський.

Він зазначив, що для боротьби з нелегальним ринком в Україні необхідно посилити контроль над виробництвом й обігом спирту, впроваджувати марочний контроль обігу алкогольних напоїв та електронну товарно-транспортну накладну.

Нагадаємо: президент України Володимир Зеленський 11 грудня 2019 року підписав закон про скасування з 1 липня 2020 року державної монополії на виробництво спирту, ухвалений Верховною Радою 3 грудня 2019 року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло