Нафтогіганту Saudi Aramco доведеться позичати кошти на ринку для виплати дивідендів

Нафтогіганту Saudi Aramco доведеться позичати кошти на ринку для виплати дивідендів

Гроші потрібні компанії для виплати $75 млрд акціонерам

Нафтогіганту Saudi Aramco доведеться позичати кошти на ринку для виплати дивідендів
фото DR

Найбільша в світі нафтова компанія Saudi Aramco збирається повернутися на ринок облігацій вперше з квітня минулого року, пише Bloomberg, на яке посилається Forbes. На цей відчайдушний крок компанію підштовхнуло падіння прибутку і зобов'язання виплатити дивіденди інвесторам.

Як пише агентство, через падіння цін на нафту прибуток Saudi Aramco в третьому кварталі впав на 45%. Корпорація скоротила витрати і штат і розглядає можливість продажу своїх активів, але, незважаючи на це, відсоток боргу компанії від капіталу зріс до 21,8%, що вище за цільовий діапазон від 5% до 15%, пише Bloomberg.

У зв'язку з цим компанії не вистачає коштів, щоб виконати зобов'язання щодо виплати дивідендів у розмірі $75 млрд. Більша частина цих коштів призначена уряду Саудівської Аравії – основному акціонерові корпорації, який потребує грошей для покриття зростаючого дефіциту бюджету.

Організаторами розміщення призначені Goldman Sachs, Citi, HSBC, JPMorgan, Morgan Stanley і NCB Capital. Починаючи з 16 листопада, Saudi Aramco проводитиме переговори з інвесторами. Після цього залежно від попиту може бути проведено розміщення до п'яти траншів доларових облігацій з терміном обігу 3 роки, 5 років, 10 років, 30 або 50 років.

В результаті свого першого розміщення облігацій на міжнародному ринку в минулому році Saudi Aramco залучила $12 млрд. Як писав Reuters, обсяг попиту на папери Saudi Aramco досяг $100 млрд і став найбільшим в історії серед облігацій ринків, що розвиваються.

Раніше повідомлялося, що чистий прибуток Saudi Aramco обвалився на 45% за квартал.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті