Захворіло у світі
95,577,274
Померло у світі
2,041,098
Вилікувалось у світі
52,691,388
Захворіло в Україні
1,167,655
Померло в Україні
21,046
Вилікувалось в Україні
886,248
НБУ радить банкам зачиняти деякі відділення на «карантин вихідного дня»

НБУ радить банкам зачиняти деякі відділення на «карантин вихідного дня»

Це стосується незавантажених та розташованих у великих торгових центрах відділень

НБУ радить банкам зачиняти деякі відділення на «карантин вихідного дня»
фото: facebook.com/KyryloShevchenkoCEO

Національний банк України (НБУ) радить банкам у неробочі дні зачиняти відділення, які незавантажені чи перебувають у великих торгових центрах і будівлях, що закриті на час «карантину вихідного дня». Про це написав голова НБУ Кирило Шевченко на своїй сторінці у фейсбуці.

Він підкреслив, що НБУ не запроваджував жодних обмежень в роботі фінансових установ чи проведенні ними операцій. Можна без ускладнень отримати кошти з депозитів, взяти кредит, обміняти валюту, зняти готівку у банкоматі.

«Чергові відділення банків, які зазвичай працюють у вихідні дні, продовжують свою роботу та надають громадянам можливість користуватися банківськими послугами», – написав він.

Втім Шевченко нагадав, що банки та їхні клієнти мають дотримуватись усіх належних заходів безпеки. Зокрема, їм слід приймати відвідувачів лише у захисних масках, дотримуватися належної дистанції, проводити дезінфекцію.

Окрім того, він радить закривати незавантажені відділення та ті, що розташовані у великих торгових центрах і будівлях, що закриті на час карантину. Це важливий превентивний захід проти поширення коронавірусу, наголосив глава НБУ.
Також Шевченко радить громадянам не відвідувати відділення банків без крайньої потреби та обирати онлайн-канали обслуговування.

«Відвідування людних місць сьогодні наражає на ризик кожного українця. Фінансові установи мають достатньо розвинуті цифрові сервіси і можуть надавати послуги клієнтам в режимі онлайн. Не обов’язково відвідувати відділення, щоб здійснювати комунальні платежі, застрахувати майно чи купити валюту», – додав він.

Нагадаємо: уряд запровадив «карантин вихідного дня» 11 листопада. Влада переконана, що це допоможе врятувати медичну систему від колапсу. Такий карантин діє з 00:00 суботи до 00:00 понеділка. Його запровадили до кінця листопада. У ці дні можуть працювати лише продуктові магазини, автозаправки, аптеки, фінансові установи та транспорт.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті