Експерти КМЕФ обговорили філософію лідерства в сучасному світі

13 листопада в Києві в рамках спецпроєкту #інсайтиКМЕФ, організованого Київським міжнародним економічним форумом, відбулася дискусія під назвою «Лідерство в епоху нової нормальності». Учасники обговорення, які представляють український бізнес і уряд, поділилися своїми думками про проблематику і філософію лідерства в сучасному суспільстві в умовах світової пандемії коронавірусу. Модератором дискусії виступила засновниця інвестиційної компанії Jansen Capital Management і видання Huxley.media Жанна Крючкова.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба виокремив несподіваний позитив глобального локдауну, завдяки якому вітчизняна дипломатія зуміла пройти етап повноцінної діджиталізації. Кулеба також зазначив, що в умовах створення нової економічної моделі України повинна брати активну участь в інноваційних інтеграційних проєктах, особливо у сфері екології, де існують реальні перспективи розвитку. Окремо міністр згадав результати президентських виборів в США, нагадавши, що Джо Байден – ймовірно перший американський президент, якому не потрібно пояснювати, що таке Україна. Говорячи про лідерство, міністр заявив про необхідність пошуку «нових великих ідей», здатних згуртувати суспільство, а також про важливе вміння балансувати, не впадаючи в крайності.
Наталія Кривда, академічний директор Единбурзької бізнес-школи на платформі House of Knowledge в Україні, у своєму виступі зробила акцент на важливості критичного мислення в питанні лідерства, а також умінні працювати з різними джерелами зі світової та національної історії, в яких часто є відповіді на поставлені питання. За словами Кривди, пандемія розкрила складність пошуку нових смислів в сучасному світі, що якраз є завданням справжніх лідерів. Згадуючи про останні дані соціологічних опитувань, Кривда зазначила, що всупереч кризі, негараздів та війни, українці стали відчувати себе більш щасливими, ніж у 2011 році. Однією з найважливіших складових побудови сучасного суспільства в Україні, на думку Кривди, є вміння відповідально ставитися до свого оточення.
Своєю чергою, Андрій Здесенко, засновник і CEO корпорації «Біосфера», вважає, що в умовах глобального переходу на дистанційний режим роботи та відсутності «живого» спілкування ключовою проблемою стає поширення лідерства, вміння утримати увагу аудиторії. Здесенко впевнений, що справжнє лідерство – це здатність надихати, творити ідеї, які здатні вести колектив вперед. В умовах трансформації світової економіки держава повинна звернути свою увагу перш за все на розвиток людського капіталу, а також на створення прозорих і зрозумілих правил для інвесторів, що дозволить Україні вийти з тіні великих світових гравців. Здесенко також згадав, що будь-яка криза – це виклик для бізнесу, але ні в якому разі не причина зупинятися в розвитку.
Про особливості ведення виноробного бізнесу, а також про вміння пристосовуватися до мінливих умов ринку поділився думкою CEO Shabo Гіоргі Іукурідзе. Підприємець зазначив, що борг справжнього лідера – це вміння показувати реальні результати, справою, а не словом і вести за собою однодумців, надихати колег своїм прикладом. За словами Іукурідзе, виноробство – це гра в довгу, яка вчить вміти адаптуватися до нового, враховувати різні сезонні фактори для організації праці. Попри всі складнощі, пов'язані з кризою, Іукурідзе вірить в прогресивний розвиток України, відзначаючи високий експортний потенціал вітчизняних галузей економіки на світових ринках.
Повна версія дискусії доступна за посиланням.