В Україні створять «чорний список» ЗМІ та блогерів, які поширюють фейки про громадянське суспільство

В Україні створять «чорний список» ЗМІ та блогерів, які поширюють фейки про громадянське суспільство

Список опублікують до кінця цього року й оновлюватимуть щокварталу

В Україні створять «чорний список» ЗМІ та блогерів, які поширюють фейки про громадянське суспільство
Фото: pixabay

Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ), Центр прав людини Zmina та Інститут масової інформації запустять проєкт «Медіа фуфло», у межах якого складуть «чорний список» ЗМІ, блогерів, сторінок у соцмережах та телеграм-каналів, які розповсюджують фейки, маніпуляції та дезінформацію про журналістів, правозахисників і громадських активістів. Про це 17 листопада повідомила УГСПЛ.

Організації 17 листопада підписали відповідний меморандум в Києві.

Ініціатори проєкту «Медіа фуфло» планують до кінця року презентувати цей список та в подальшому оновлювати його раз на квартал. Виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк уточнила, що зі списку виключатимуть ЗМІ та блогерів, які публічно визнають та опублікують спростування неправдивої інформації.

«Ми закликаємо бойкотувати медіа та ресурси, які розпалюють ворожнечу та публікують брехню. Для цього ми складаємо список тих, хто бреше людям в очі та ширить фейки. Ми будемо моніторити інтернет-простір, щоб визначити тих, хто, за розробленими нами критеріями, системно займається хейтерством щодо представників громадянського суспільства», – сказав виконавчий директор УГСПЛ Олександр Павліченко.

Голова правління Центру прав людини Zmina Тетяна Печончик закликала підписуватися на сторінки спільного проєкту та надсилати інформацію про фейки на електронну пошту.

Раніше Mind досліджував ринок чорного піару в матеріалі: «Як боротися з огудженням в інтернеті: чому навчив приклад атаки на Mind «.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло