Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Верховний Суд задовольнив позов про стягнення із забудовника моральної шкоди за несвоєчасну здачу житла в експлуатацію

Верховний Суд задовольнив позов про стягнення із забудовника моральної шкоди за несвоєчасну здачу житла в експлуатацію

Це перший випадок, коли таку норму застосували саме до недобросовісного забудовника

Верховний Суд задовольнив позов про стягнення із забудовника моральної шкоди за несвоєчасну здачу житла в експлуатацію
фото: pixabay.com

Нещодавно Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду розглянув справу про стягнення із забудовника моральної шкоди в розмірі 350 000 грн за те, що він несвоєчасно здав житло в експлуатацію, та скасував попередні рішення, якими було відмовлено у задоволенні позову. Про це повідомляється на сторінці Верховного суду у фейсбуці.

Колегія суддів КЦС ВС врахувала правову позицію Великої Палати ВС, висловлену в постанові від 1 вересня 2020 року у справі № 216/3521/16-ц, та вказала, що попри відсутність у договорі застереження про відшкодування моральної шкоди таке відшкодування може бути стягнуто на підставі Закону України «Про захист прав споживачів».

«Суди першої апеляційної інстанції неправомірно відмовили у задоволенні цих вимог. У разі порушення прав споживачів – він має право на відшкодування як моральної, так і матеріальної шкоди. Ця справа, вона буде прикладом і дороговказом для інвесторів», – розповіла в етері ТРК «Україна 24» про згадану правову позицію та про її значення для судів усіх інстанцій суддя-доповідач у справі Наталья Сакара. 

Нагадаємо: останні скандали з банкрутствами забудовників далися взнаки багатьом інвесторам. Проте, чи вдасться повернути вкладені кошти або отримати омріяне житло, поки – рівняння з багатьма невідомими. Водночас зведення нових будівель триває, і ті гравці ринку, що продовжують будувати, за традицією часто здають свої об'єкти із запізненням. Натомість інвесторам не завжди вдається притягнути до відповідальності забудовника за порушення термінів здачі житла.

Раніше Mind розповідав, як змусити недобросовісного забудовника сплатити моральне відшкодування і як його довести в судовому порядку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті