Захворіло у світі
99,225,963
Померло у світі
2,129,597
Вилікувалось у світі
54,777,441
Захворіло в Україні
1,194,328
Померло в Україні
21,924
Вилікувалось в Україні
953,297
Британія з 2030 року заборонить продаж нових бензинових і дизельних автомобілів

Британія з 2030 року заборонить продаж нових бензинових і дизельних автомобілів

Борис Джонсон оголосив про план стимулювання «зеленої» промисловості та боротьби зі змінами клімату на майже $16 млрд

Британія з 2030 року заборонить продаж нових бензинових і дизельних автомобілів
фото pixabay.com

Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон оголосив про план вартістю 12 млрд фунтів ($15,9 млрд) щодо стимулювання «зеленої» промисловості і боротьби зі змінами клімату. Як повідомляє Bloomberg, за словами політика, в межах цього плану в країні буде створено або підтримано до 250 000 робочих місць.

Прагнучи відновити своє прем'єрство і відродити економіку, Джонсон прагне використати свій план «зеленої промислової революції», щоб виконати обіцянку інвестувати в колишні промислові райони, які голосували за нього на минулих виборах, пояснює агентство.

Згідно з планом, з 2030 року в країні буде заборонено продаж нових бензинових і дизельних автомобілів, уряд підтримає інвестиції в електромобілі, водневу, вітрову та ядерну енергію, а також заходи з підвищення енергоефективності будинків

Для порівняння, Франці та Іспанія поставили собі за мету зупинити продаж нових «дизелів» та бензинових авто до 2040 року, Норвегія – до 2025 року.

«Мій план з десяти пунктів буде створювати, підтримувати і захищати сотні тисяч «зелених» робочих місць, в той же час роблячи кроки до нульового значення до 2050 року», – йдеться у заяві Джонсона.

Великобританія взяла на себе зобов'язання до 2050 року досягти вуглецево-нейтральної економіки. Агентство додає, що Джонсон також має намір використовувати своє зобов'язання по боротьбі зі зміною клімату, щоб допомогти побудувати міцне партнерство з новообраним президентом США Джо Байденом.

Глава політичного відділу організації Greenpeace Великобританії Ребекка Ньюсом привітала оголошення про припинення продажу бензинових та дизельних авто як «історичний поворотний момент» у вирішенні проблеми зміни клімату.

«Хоча є деякі серйозні питання і прогалини, в цілому це великий крок вперед у вирішенні проблеми кліматичної надзвичайної ситуації», – сказала вона.

Нагадаємо: у вересні в ЄС загальна кількість електрифікованих автомобілів була вищою, ніж кількість реєстрацій для дизельних автомобілів. Між тим, всього п'ять років тому «дизелі» були домінуючим гравцем в Європі.

Як повідомлялось, згідно з новим дослідженням банку UBS, до 2024 року електромобілі будуть коштувати стільки ж, скільки і звичайні автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння, що значно прискорить глобальний перехід від транспортних засобів, що працюють на викопному паливі, до електромобілів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті